Świat

Powiedz-Znajomemu, czyli nowy widget

Aleksandra Biolik
4

Tell-A-Friend to nowy widget z serii ShareThis lub AddThis, które znajdują się na różnych stronach internetowych, np. pod postami na blogach, pod informacjami na stronach gazet, czy pod filmami na YouTube. Ich celem jest ułatwienie użytkownikowi przesłania znajomym linku do ciekawej informacji. Czym...

Tell-A-Friend to nowy widget z serii ShareThis lub AddThis, które znajdują się na różnych stronach internetowych, np. pod postami na blogach, pod informacjami na stronach gazet, czy pod filmami na YouTube. Ich celem jest ułatwienie użytkownikowi przesłania znajomym linku do ciekawej informacji. Czym zatem różni się Tell-A-Friend od istniejących rozwiązań?

Tell-A-Friend umożliwia dzielenie się linkami nie tylko poprzez skrzynkę pocztową i serwisy społecznościowe, ale także przez komunikatory jak np. GTalk, Yahoo Messenger, AIM czy MSN. Oznaczałoby to, że teraz z jednego miejsca będzie można przesłać informację mailem, wiadomością np. w Facebooku oraz rozmową na komunikatorze.

Tell-A-Friend loguje się w tle do naszego konta na komunikatorze i przesyła wiadomość do wybranych przez nas osób. Przy niektórych usługach (np. AIM) brakuje niestety przesyłania wiadomości, gdy znajomi są offline, a jeżeli są offline nasza wiadomość do nich nie dotrze.

Na tle Share This oraz Add This, Tell-A-Friend wypada jednak dosyć blado, gdyż w swoim panelu posiada jedynie 11 serwisów (GMail, GTalk, AIM, Yahoo Messenger, Yahoo Mail, MSN, Blogger, Facebook, Twitter, LiveJournal, Wordpress). Wspomniane dwa widgety mają odpowiednio 36 i 34.

Jeśli jednak Social Twist, twórca Tell-A-Friend, roziwnie zakres dostępnych usług wówczas kto wie, może ShareThis i AddThis będą zagrożone. Moim zdaniem prawdopodobne jest też, że Tell-A-Friend zmobiluzuje pozostałych do wprowadzenia komunikatorów jako medium przekazywania linków. A tak z ciekawości, czy ktoś z Was używa ShareThis lub AddThis do przesyłania linków. Mi się chyba jeszcze nie zdażyło?!Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

widgetWordPress