Świat

Joost w przeglądarce tak jak konkurencja.

Grzegorz Marczak
Joost w przeglądarce tak jak konkurencja.
6

Autorem tekstu jest Jakub Jaworski. Wczoraj na blogu Joost (telewizja internetowa) pojawiła się informacja mówiąca o możliwości oglądania zasobów serwisu za pomocą przeglądarki internetowej. Niestety do końca września do obejrzenia wszystkich materiałów potrzebne jest zainstalowanie specjalnej wtyc...

Autorem tekstu jest Jakub Jaworski.
Wczoraj na blogu Joost (telewizja internetowa) pojawiła się informacja mówiąca o możliwości oglądania zasobów serwisu za pomocą przeglądarki internetowej. Niestety do końca września do obejrzenia wszystkich materiałów potrzebne jest zainstalowanie specjalnej wtyczki. Od października filmy w standardowej jakości, aczkolwiek i tak bardzo dobrej, będą prezentowane w pełni wykorzystując technologię Flash. Całkowitej niezależności nie będzie w przypadku wysokorozdzielczych produkcji oraz transmisji na żywo. W tym wypadku plug-in nadal będzie musiał być obecny w systemie.

Pomysł z przeniesieniem Joost’a do przeglądarki jest bardzo słuszny. Aplikacja, która do tej pory służyła jako odtwarzacz była dosyć „ciężka” – na słabszych maszynach korzystanie z niej nie było komfortowe. Nasuwa się również pytanie po co instalować specjalny program do oglądania wideo z Internetu skoro można to zrealizować za pomocą przeglądarki.

Niestety jak to zazwyczaj bywa oprócz plusów są również minusy. Największym z nich jest już dobrze rozwinięta konkurencja. Mam tutaj na myśli Hulu.com, który to posiada bardzo świeżą kolekcję filmową. Joost na pewno musi się postarać o dobre umowy z wytwórniami aby treści były jego atutem. Fajną funkcjonalnością mogłaby być możliwość dodawania napisów. Na pewno taki element przyciągnąłby wielu widzów z krajów nie anglojęzycznych.

Twórcy Joost’a trochę zaspali. Uważam jednak, że nie jest jeszcze za późno. Trzeba się szybko rozbudzić i podjąć wszelkich starań aby dogonić konkurencję. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że projekt ten ma bardzo duży potencjał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hulutelewizja internetowajoost