Google

Google Play usunęło powiadomienia, ale to żaden problem - darmowa aplikacja je przywróci

Kamil Świtalski
Google Play usunęło powiadomienia, ale to żaden problem - darmowa aplikacja je przywróci
8

Sklep Play kilka dni temu zrezygnował z powiadomień w aplikacji, co nie każdemu przypadło do gustu. Na szczęście na naprawienie tego braku nie trzeba było długo czekać.

Android jest na tyle wolnym systemem, że zmiany wprowadzane przez Google — nawet w przypadku systemowych aplikacji — nie stanowią większego problemu. I rezygnacja z powiadomień o aktualizowanym oprogramowaniu jest tego doskonałym przykładem. Bo owszem, z automatu już tego w systemie nie uświadczymy, ale nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony społeczności. Kilka dni po wprowadzonych w Sklepie Play zmianach nadeszła aplikacja AppNotifier, która... dosłownie: przywraca funkcję usuniętą przez Google.

Zobacz też: Trzy rzeczy których zazdroszczę Androidowi. Na iPhone mogę o nich (póki co) pomarzyć

AppNotifier: aplikacja która powiadomi o zaktualizowanych programach na Androidzie

Wprowadzone w Sklepie Play zmiany polegające na braku potwierdzenia i informacji na temat aktualizowanej aplikacji spotkały się raczej z chłodnym przyjęciem. Jasne, istnieje spora grupa użytkowników którym to kompletnie nie robi. Ale sam doskonale rozumiem brak tej funkcji, bo sam na bieżąco śledzę wszystkie zmiany i nowości — i choć dla własnej wygody wybieram automatyczną aktualizację w tle, to dla części aplikacji i tak później sprawdzam opisy wprowadzanych zmian. A bez jakichkolwiek informacji na temat aktualizacji staje się to dużo bardziej kłopotliwe. Remedium na te kłopoty jest prosta aplikacja AppNotifier która... po prostu przywraca te informacje! Jej konfiguracja trwa raptem kilka sekund, możemy zaznaczyć powiadomienia które nas interesują (tylko dla Google Play, czy również produktów z innych źródeł?) i... to tyle! To po prostu działa!

Aplikacja AppNotifier dostępna jest na platformie Google Play za darmo.

Zobacz też: Huawei bez Google. Nadchodzi nowa era chińskich smartfonów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu