Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Te nowe aplikacje Google mają sprawić, że nie będziecie spędzać tyle czasu przy smartfonie

PW
Paweł Winiarski
4

Kto z osób często używających smartfona nie obiecuje sobie, że od jutra ograniczy ten...nie bójmy się użyć tego słowa - nałóg? Naprzeciw wychodzą producenci aplikacji, w tym Google, która wypuściło 3 nowe programy mające na celu pomóc nam w ograniczaniu czasu spędzanego przed ekranem.

Envelope to eksperymentalna aplikacja dostępna w tej chwili wyłącznie dla posiadaczy smartfonów Pixel 3a. Program podrzuca użytkownikowi PDF, który po wydrukowaniu składa się w kopertę. Kiedy już włożycie tam telefon, macie dostęp wyłącznie do aparatu i ekranu wybierania numeru. Czy to komuś pomoże? Szczerze wątpię, chyba lepiej szybkim ruchem ustawić w smartfonie tryb "nie przeszkadzać".

Envelope pobierzecie pod tym linkiem.

Activity Bubbles to natomiast sprawia, że przy każdym odblokowaniu smartfona zamiast klasycznej tapety zobaczycie bąbelki. Im dłużej będziecie korzystać z urządzenia, tym bąbelków będzie więcej. Po kolejnym zablokowaniu smartfona te znikną i cały proces rozpocznie się od początku. Taki gadżecik, ale fajnie pokazujący jak szybko leci czas spędzany przed ekranem.

Activity Bubbles pobierzecie pod tym linkiem.

Screen Stopwatch to również tapeta, tym razem jednak pokazująca nie bąbelki, a aktualny czas użytkowania smartfona. Tu już nie trzeba się niczego domyślać, bo rozpiska jasno wskazuje godziny, minuty i sekundy spędzone przed ekranem. Co fajne, naliczanie czasu zatrzyma się kiedy smartfon zostanie zablokowany.

Screen Stopwatch pobierzecie pod tym linkiem.

Z tych wszystkich pomysłów najciekawszym wydaje się być Screen Stopwatch, który faktycznie przekazuje użytkownikowi informacje o tym, ile czasu spędził przy smartfonie. Ale czy którakolwiek z nich sprawi, że będziemy używać naszych telefonów mniej? Szczerze wątpię.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: