Telekomy

Poważna awaria w T-Mobile, nie działają połączenia, wiadomości i internet

Grzegorz Ułan
Poważna awaria w T-Mobile, nie działają połączenia, wiadomości i internet
26

Od godziny spływają do nas na skrzynkę e-mail wiadomości od Was o sporych problemach z korzystaniem z usług komórkowych w sieci T-Mobile. Problem dotknął klientów tej sieci w całej Polsce.

Jakakolwiek przerwa w korzystaniu z usług komórkowych w smartfonach, z którymi się nie rozstajemy w zasadzie przez cały dzień, to odczuwalny brak, dla tego tylu z Was poinformowało nas o tych zdarzeniach. W swoich zgłoszeniach informujecie nas o problemach z wykonywaniem połączeń, jak i wysyłaniem wiadomości czy korzystaniem z dostępu do internetu.

Sprawdziłem też przed chwilą w serwisie Downdetector, który również przyjął sporą grupę zgłoszeń o awarii w sieci T-Mobile, tak więc problem wydaje się poważny i naprawdę wielu z Was nie może teraz korzystać z usług T-Mobile. Raporty zaczęły spływać podobnie, jak u nas od godziny 15, na teraz jest ich około 200.

Mapa awarii w T-Mobile wskazuje, że rzeczywiście problem występuję w prawie całej Polsce, więc musicie się na razie uzbroić w cierpliwość, jeśli jesteście klientami T-Mobile. Awarie się zdarzają wszystkim operatorom, zwykle usuwane są w kilka godzin. Na ten czas oczekiwania pozostaje Wam zalogować się do sieci stacjonarnej, jeśli jesteście podłączeni do takiej w swoich domach.

Zwróciliśmy się do T-Mobile z pytaniem o tę awarię i jej skale w całej Polsce. Jak tylko otrzymamy odpowiedź zaktualizujemy ten wpis o szczegółowe informacje.

Aktualizacja

Z informacji przekazanych przez T-Mobile wynika, iż problem z dostępem do usług miały osoby korzystające z VoLTE. Problem został już rozwiązany, więc jeśli nadal nie możecie z nich korzystać, przełączcie się na chwile na 3G i wróćcie z powrotem do LTE.

Aktualizacja 16.06.2020

Niestety, klienci T-Mobile znowu muszą się zmierzyć z awarią w T-Mobile. Tym razem o dość większej skali niż w maju. Zgłoszenia o problemach z korzystania z usług tej sieci rozpoczęły się dokładnie o pół godziny temu, o godzinie 11.

Najwięcej zgłoszeń jest z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic, Gdańska, Łodzi, Lublina i Gliwic. Jak widać jednak na mapie awarii, problem dotknął znaczne obszary kraju.

W komentarzach klientów T-Mobile na Downdetector pojawiają się konkretne miejscowości i różne problemy. W Krakowie nie działają żadne usługi, w okolicach Warszawy brak zasięgu operatora, w Łodzi nie działa zasięg LTE, z kolei w Szczecinie jest zgłoszenie o braku możliwości wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomości oraz całkowitym braku internetu. Brak dostępu do sieci jest też w Darłowie, w Zielonej Górze, Wrocławiu czy Rzeszowie.

Aktualizacja 24.08.2020

Nie mają łatwego początku tygodnia klienci T-Mobile. Serwis Downdetector sygnalizuje kolejną awarię u tego operatora w całej Polsce. Od godzin porannych spłynęło już prawie pół tysiąca zgłoszeń.

Użytkownicy zgłaszają tym razem problem z samymi połączeniami. Można je wykonywać, ale rozmowy nie dochodzą do skutku.

Choć liczba zgłoszeń rośnie bardzo szybko miejmy nadzieję, że to chwilowe problemy na łączach i wszystko szybko wróci do normy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu