Mobile

Portal Pasażera - nowa wyszukiwarka połączeń kolejowych ze śledzeniem pociągów w czasie rzeczywistym

Grzegorz Ułan
Portal Pasażera - nowa wyszukiwarka połączeń kolejowych ze śledzeniem pociągów w czasie rzeczywistym
19

Jak informuje dziś portal Wirtualnemedia.pl, PKP PLK uruchomiło właśnie nową wersję serwisu Portalu Pasażera - zmieniono w nim szatę graficzną, dostosowano do osób niepełnosprawnych i dodano wersję anglojęzyczną.

Dla kogoś, kto często podróżuje pociągami, strona rozklad-pkp.pl nie jest z pewnością obca. Jednak, jak dla mnie, strona ta jest ociężała, mimo nowoczesnego wyglądu nie jest dobrze zoptymalizowana - często, gęsto po wpisaniu stacji początkowej i końcowej, nagle mi się przeładowywała i trzeba było na nowo wprowadzać dane. Na szczęście jest jeszcze jedna wyszukiwarka połączeń kolejowych w przeglądarce oraz na testach na urządzeniach mobilnych.

Wyszukiwarka połączeń kolejowych w przeglądarce

Portal Pasażera to wyszukiwarka połączeń kolejowych bez zbędnych wodotrysków. Wpisujemy stację początkową, końcową, godzinę odjazdu oraz zaznaczamy, czy ma to być połączenie bezpośrednie czy z przesiadkami i tyle. Nic tam się nie doładowuje, strona działa szybko i bez zacinek.

W wynikach wyszukiwania wyświetlają się nam wszystkie połączenia, wszystkich przewoźników jeżdżących po polskich torach. Z tego miejsca możemy podejrzeć szczegóły połączenia, kupić na nie bilet (przekierowanie na stronę danego przewoźnika), a jeśli to jest połączenie, na które czekamy już na dworcu, możemy podejrzeć jego aktualna pozycję na mapie. Zmienia się ona w czasie rzeczywistym, więc z dużą precyzją możemy ocenić, ile jeszcze będziemy na nie czekać.

Aktualna pozycja pociągu oznaczona jest kółkiem na trasie połączenia w zielonym kolorze oznaczającym, że pociąg dotrze do celu na czas lub czerwonym, oznaczającym gorsze wiadomości.

Wyszukiwarka połączeń kolejowych na Androida i iOS

Jednocześnie z wersją przeglądarkową PKP udostępnił do testów wersję mobilną, dostępną na iOS i Androida.

Tu na szczęście też nie wydziwiali i zrobili kopię wersji przeglądarkowej 1:1. Dokładnie wszystkie te same funkcje mamy dostępna na komputerze i na urządzeniach mobilnych. Aby wziąć udział w testach aplikacji Portal Pasażera na Androida, skorzystajcie z tego linku, a użytkownicy iOS z tego - klikajcie z poziomu przeglądarki na iPhone z zainstalowaną aplikacją TestFlight.

Źródło: Wirtualnemedia.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu