Startups

Polski startup pomagający w walce z uzależnieniem od alkoholu z dofinansowaniem 6 mln zł

Grzegorz Ułan
Polski startup pomagający w walce z uzależnieniem od alkoholu z dofinansowaniem 6 mln zł
Reklama

Trudny, ale i równie ważny temat, jakim jest uzależnienie od alkoholu, z którym postanowił się zmierzyć twórca aplikacji AlkyRecovery, zyskało uznanie w oczach NCBR, które to właśnie wsparło ten projekt kwotą 5 852 108 zł.

Można powiedzieć, że to duże pieniądze jak na aplikację mobilną, ale to nie tylko aplikacja, ale cały system algorytmów, które zbierając dane z rożnych źródeł, takich jak emocje i zachowania (NLP) użytkowników aplikacji, z treści audio, wideo, opasek telemedycznych oraz z ich kont na Facebooku, Twitterze czy Spotify, doradzają i kontrolują stan samopoczucia użytkowników.

Reklama

Dodatkowo, pozyskane środki mają być przeznaczone na wdrożenie kolejnych algorytmów bazujących na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, które jako pierwsze w Europie będą w stanie przewidzieć prawdopodobieństwo złamania abstynencji.


Marcin Brysiak, CEO Addictions.ai oraz twórca aplikacji AlkyRecovery:

Prace badawczo-rozwojowe przewidziane są na trzy lata, a ich finalnym efektem będzie powstanie chatbota, który pomoże użytkownikom w zachowaniu trzeźwości. Skuteczność przewidywania nawrotu choroby alkoholowej wyniesie minimum 80%, a to oznacza, że system będzie reagował angażując terapeutów, zanim jeszcze osoba uzależniona sięgnie po alkohol. To milowy krok w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Gdy tylko prace zostaną zakończone planujemy wyjście na rynki Europy, by zawalczyć z chorobą na jeszcze większą skalę.


To nie pierwszy sukces twórcy tej aplikacji, w tym roku zdobyli już II miejsce w konkursie Mobile Trends Awards, a i dotychczasowe statystyki korzystania z aplikacji Alky Recovery pokazują, że jest to bardzo potrzebny projekt:

  • 166 000 wysłanych wiadomości,
  • 10 000 uzupełnionych dzienniczków uczuć,
  • 365 000 objawów wypełnionych w dzienniczku głodu, zawierającym 21 oznak sugerujących możliwość wystąpienia nawrotu,
  • ponad 2 000 uzupełnionych ankiet, pozwalających ocenić prawdopodobieństwo uzależnienia od alkoholu,
  • ponad 3 000 danych z opasek biometrycznych,
  • 3 500 resetów licznika trzeźwości oznaczających złamanie abstynencji,
  • ponad 270 zapisanych w bazie terapeutów.

PREDYKCJA NAWROTÓW w AlkyRecovery powered by addictions.ai from Marcin on Vimeo.

Reklama

Źródło: inf. prasowa.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama