Telekomy

Porównanie ofert na kartę i na abonament w Virgin Mobile. Jest źle

Grzegorz Ułan
Porównanie ofert na kartę i na abonament w Virgin Mobile. Jest źle
52

Długo wyczekiwana premiera ofert postpaid w Virgin Mobile miała swoją premierę 27 stycznia. Jak możecie poczytać w komentarzach pod naszym wpisem nie spotkała się ze zbyt przychylnym odbiorem.

Głównie z tego powodu, że nie jest atrakcyjniejsza od tej na kartę u tego samego operatora. Byłem na konferencji z tej premiery, gdzie mogłem usłyszeć, że Virgin Mobile będzie stawiało na ofertę abonamentową i w perspektywie czasu liczy, że to właśnie ta oferta będzie stanowiła większość w ich bazie.

Przyglądając się jednak obu ofertom ciężko odnieść wrażenie, że tak właśnie będzie. Wprawdzie zaznaczali, że to specyficzna konstrukcja, przeznaczona dla klientów, którzy chcą mieć ciągłą kontrolę nad kosztami. Którym to zależy na tym aby móc włączać i wyłączać poszczególne pakiety w zależności od korzystania z telefonu, ale umówmy się, większość klientów wybierając abonament chce mieć święty spokój - zamawia optymalną dla siebie taryfę, ustawia stałe zlecenie i nie martwi się już o nic.

To właśnie osoby, które wybierają oferty na kartę bardziej odporne są na te niedogodności związane z ciągłą kontrolą konta. Zobaczmy więc, jak VM chce ich przekonać do przejścia na ofertę abonamentową.

Abonament vs oferta na kartę w Virgin Mobile

W pierwszych widełkach widać sporą przepaść. W opcji darmowej, oferta na kartę ma podstawowe pakiety do wykorzystania, w abonamencie mamy zerowe opcje. A gdy dołożymy 100 minut rozmów, nielimitowane SMS-y i 5 GB różnica w cenie wynosi 8 zł, na korzyść oferty na kartę - pamiętajmy jeszcze, że w taryfie #PEŁENLUZ mamy rozmowy do Virgin i Play bez limitu oraz darmowy transfer w wybranych aplikacjach, za który w abonamencie dopłacamy 9 zł.

Gdy powiększymy liczbę GB w obu ofertach, różnica sięga już 11 zł. Różnice się zmniejszają wraz z dokładaniem gigabajtów, ale nadal oferta na kartę wypada korzystniej w każdej konfiguracji.

A teraz zobaczmy, jakie będą różnicę po aktywowaniu w ofercie na kartę opcji GigaGigaNet za 5 zł. „Stracimy” (więcej GB) dopiero przy zestawieniu #NAJLEPIEJ+GigaGigaNet oraz #DLAMNIESUPER+GigaGigaNet z abonamentem odpowiednio za 40 zł i 51 zł.

Abonament vs oferta na kartę+GigaGigaNet w Virgin Mobile

Jednak prawdziwą różnicę zobaczymy przy tożsamym zestawieniu, czyli #NAJLEPIEJ+GigaGigaNet z najdroższym abonamentem za 51 zł. 7 zł różnicy na korzyść oferty na kartę i jeszcze 2 GB więcej transferu.

Na koniec porównajmy jeszcze oferty Virgin Mobile z Nju mobile, gdzie wyraźnie zobaczymy, gdzie i jakie oferty są premiowane.

Postpaid i prepaid - Virgin Mobile vs Nju Mobile

W Nju mobile widać zdecydowanie, że korzystniejsze pakiety dostaniemy w opcji Nju z rachunkiem, wprawdzie cena jest taka sama, ale w abonamencie dostaniemy 3 GB więcej. W Virgin mobile przy niższej cenie w ofercie na kartę mamy więcej GB, niż w abonamencie.

W nowej ofercie na abonament Virgin Mobile broni się jeszcze promocja, gdzie na pół roku możemy korzystać z nielimitowanych rozmów i wiadomości oraz 20 GB transferu za 26 zł, ale co dalej? Nie sadzę aby w tym czasie chętni przekonali się do pozostania na abonamencie, po tym okresie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu