Telekomy

Porównanie ofert na abonament od Orange, Play, Plus i T-Mobile

Grzegorz Ułan
Porównanie ofert na abonament od Orange, Play, Plus i T-Mobile
116

Wczoraj Plus zaprezentował swoją nową ofertę na abonament, która z założenia miała być spójna i z przejrzystymi zasadami. W rzeczywistości tak jest, podstawowa oferta dla klientów indywidualnych nie ma już opłat za rozmowy czy wiadomości nawet w najtańszym abonamencie. To też dobry moment na porównanie z innymi operatorami z „wielkiej czwórki„, jak to u nich aktualnie wygląda, zwłaszcza, że wczoraj pisaliście w komentarzach, że drożyzna w Plusie.

Oferta na abonament w Orange

Zacznijmy alfabetycznie, czyli Orange, który też niedawno odświeżał swoją ofertę abonamentową. Przy tej okazji wprowadzili nowe nazewnictwo taryf - Podstawowy, Standardowy, Optymalny i Wzbogacony.

Orange jeszcze ma taryfę z płatnymi wiadomościami SMS/MMS i to w tej samej cenie 30 zł, co w Plusie, w którym będą one nielimitowane. W tej najtańszej opcji również podobnie jak w Plusie dostępne jest 2 GB transferu danych. Kolejny próg 40 zł, to już pełen nolimit na rozmowy i wiadomości i 5 GB transferu danych, czyli 1 GB więcej niż w Plusie. Za 50 zł natomiast w Orange dostajemy 10 GB, a w Plusie 12 GB.

Oferta na abonament w Play

Play chyba ma najbardziej prostą i przejrzystą ofertę. Jeśli kupujemy jeden numer, do wyboru mamy jedną taryfę Solo za 50 zł. W tym nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych. To tożsama taryfa z najdroższą opcją w Plusie za 50 zł, gdzie dostajemy jednak 12 GB transferu danych.

Dziękuję za zwrócenie uwagi w komentarzach, to prawda Play ma jeszcze jeden plan MINI, gdzie za 30 zł dostajemy nielimitowane rozmowy i podobnie jak w Orange i T-Mobile płatne wiadomości 0,19 zł.

Oferta na abonament w Plusie

Nową ofertę w Plusie opisywałem Wam wczoraj. Od 14 lutego dostępne będą tylko 3 plany za 30, 40 i 50 zł, wszystkie z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami i transferem danych, odpowiednio 2 GB, 4 GB i 12 GB.

Oferta na abonament w T-Mobile

Po publikacji wpisu skontaktował się z nami rzecznik T-Mobile Piotr Żaczko i poinformował, że już 70% sprzedaży generuje model znany z Play, czyli jedna taryfa, a cena uzależniona jest od liczby kart SIM.

Cena jest też podobna, czyli 50 zł za nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych. Dla tych, co nie potrzebują tylu GB i tylko dzwonią, T-Mobile też ma tańszą ofertę za 29,95 zł, z rozmowami i wiadomościami bez limitu oraz 2 GB transferu danych.

Porównanie ofert „wielkiej czwórki” w tabelce

Wrzućmy ich teraz do tabelki. Widać tu wyraźnie, że tworząc swoje plany operatorzy patrzą na siebie nawzajem, nie ma tu jakiś dużych różnic, co do zawartości.

Podsumowując, T-Mobile z Play, a teraz jeszcze Plus dążą do uproszczenia ofert, Plus z T-Mobile dają odpowiednio za 29,95 zł i 30 zł pełen no limit na rozmowy i wiadomości, przy czym Plus udostępnia jednocześnie największą paczkę danych w abonamencie za 50 zł - 12 GB, Orange oferuje z kolei najbardziej rozbudowaną cenowo ofertę.

Photo: Wavebreakmedia/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu