Telekomy

Plus zmienia wszystkie rodzaje ofert. Warto poczekać do 14 lutego z podpisaniem nowej umowy

Grzegorz Ułan
Plus zmienia wszystkie rodzaje ofert. Warto poczekać do 14 lutego z podpisaniem nowej umowy
158

Plus dawno nie zaprezentował nic nowego w swojej ofercie, drobne zmiany, korekty czy okresowe promocje pozwały jedynie stwierdzić, że coś tam się u nich dzieje. Jednak dzisiejsze ogłoszenie zmian robi wrażenie. Od 14 lutego zmienione zostają wszystkie rodzaje ofert prócz oferty na kartę. Nowej ofercie mają przyświecać dwie zasady - ma być spójna i z przejrzystymi zasadami. Jak im to wyszło? Zobaczmy.

Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej w Plusie i Cyfrowym Polsacie:

Nowa oferta Plusa to przede wszystkim proste taryfy oraz elastyczność. Wprowadzamy spójne zasady, a jednocześnie pozwalamy elastycznie tworzyć ostateczny kształt oferty, z której będzie korzystał klient. W ofertach głosowych głównym wyróżnikiem są wszystkie usługi bez limitu i Internet w każdym abonamencie, a do tego dajemy jeszcze możliwość dobrania kolejnej karty 50% taniej. To wyjątkowo prosta i zarazem komfortowa propozycja, w której jest praktycznie wszystko, czego potrzebują klienci.

Nowa oferta na abonament - Plus Abonament

Podstawowa oferta na abonament dla klientów indywidualnych przedstawia się następująco. W każdej opcji mamy pełen no limit, czyli rozmowy do wszystkich i wiadomości SMS/MMS, nawet w najtańszej opcji. Pakiety różnią się jedynie transferem danych.

Ciekawą opcją jest dobieranie dodatkowych abonamentów, od razu jest to dopisane do każdego planu - za 50% jego ceny dobierzemy kolejną kartę SIM. Naprawdę prosto to rozwiązano. Najtańsza taryfa kosztować będzie teraz 30 zł, a w niej zaszyte 2 GB transferu danych, droższa za 40 zł z 4 GB, a za 50 zł dostaniemy "internet bez końca" (dopytaliśmy, o co tu chodzi - 12 GB, później ograniczenie prędkości do 1 Mb/s). Dodatkowo w najdroższej opcji dostaniemy 120 minut wychodzących połączeń międzynarodowych w cenie. Roaming w UE w cenie w każdej taryfie.

Nowa oferta mix - Plus MIX

W ofercie mix mamy podobne kwoty i trzy opcje do wyboru w przypadku oferty z telefonem, czyli 30, 40 i 50 zł. Tutaj ta prostota pokazuje, że zupełnie się nie opłaca brać mixa, porównując z abonamentem, płacimy tyle samo miesięcznie, ale już za rozmowy trzeba dopłacić w dwóch pierwszych taryfach po przekroczeniu odpowiednio 200 i 400 minut w miesiącu. Darmowe są tylko w sieci własnej.

Roaming w UE w cenie, transfer danych odpowiednio od 2 do 6 GB, a w najdroższej opcji za 50 zł z telefonem i 40 zł bez telefonu rozmowy do wszystkich również nielimitowane.

Nowa oferta dla firm - Plus dla firm

Nowa oferta dla firm wygląda bliźniaczo do tej dla klientów indywidualnych, jedynie musimy do ceny doliczyć VAT, no i różnią się też paczki danych. Tutaj w najtańszej opcji mamy 7 GB, a w dwóch kolejnych "internet bez końca".

Nowa oferta na internet - Plus internet

W ofercie internetowej zmieniły się tylko paczki danych z podstawowego pakietu w zasięgu każdej technologii. Do tej pory dostępne były 30 GB (29,99 zł), 50 GB (49,99 zł), 80 GB (69,99 zł).

Teraz mamy 4 opcje do wyboru, 30 GB (30 zł), 45 GB (40 zł), 60 GB (50 zł) i 100 GB (70 zł). Nie zmienia się przy tym nielimitowany transfer w zasięgu LTE, dostępny będzie w trzech droższych taryfach, w tej za 30 zł, prawdopodobnie będzie nadal dodatkowo płatny (obecnie 10 zł).

Nowa oferta na internet dla firm - Plus internet dla firm

W przypadku oferty na internet dla firm wygląda to podobnie, i cenowo i z liczbami GB, jedynie w zasięgu LTE internet dostępny jest bez limitu w każdej taryfie, nawet tej najtańszej za 30 zł.

Powyższe oferty wchodzą w życie 14 lutego i dostępne będą we wszystkich kanałach sprzedaży w identycznej postaci. To nie jest takie oczywiste, zwykle operatorzy bardziej promują i dają korzystniejsze warunki przy sprzedaży przez internet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu