Facebook

Porażka Facebook Home coraz bardziej widoczna

Marcin Kamiński
Porażka Facebook Home coraz bardziej widoczna
15

Facebook Home, czyli nakładka na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android, okazała się ciężkim tematem dla najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata. Tworzenie kompleksowego oprogramowania na urządzenia mobilne jest trudniejsze, niż najwidoczniej wydawało się Markowi Zuckerbergow...

Facebook Home, czyli nakładka na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android, okazała się ciężkim tematem dla najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata. Tworzenie kompleksowego oprogramowania na urządzenia mobilne jest trudniejsze, niż najwidoczniej wydawało się Markowi Zuckerbergowi. Porażkę potwierdza tylko brak planów wprowadzenia telefonu HTC First na rynek Brytyjski. Powód? Małe zainteresowanie tym modelem w USA.

Telefon HTC First, który był pierwszym i jednym modelem oficjalnie obsługującym i wspierającym oprogramowanie Facebook Home, nie zainteresował klientów w Stanach Zjednoczonych. I właśnie z powodu małego zainteresowania słuchawką nie ma planów na wprowadzenie HTC First z nakładką Home na terenie Wielkiej Brytanii. To jednak nie koniec złych informacji dla Facebooka.

Oprogramowanie Facebook Home zostało źle przyjęte przez użytkowników. Wiele negatywnych głosów i opinii doprowadziło do tego, że autorzy postanowili przyznać się do błędu i zapowiedzieli aktualizację. Wiemy już, że w oparciu o reakcje osób recenzujących Home prace skoncentrują się głównie na dodaniu nowych opcji personalizacji, a także poprawą obsługi całego narzędzia. Bez względu na listę poprawek najistotniejsze jest jednak to, że do samego Facebooka dotarło w końcu, że wypuścił w świat coś nie do końca idealnego.

Home to dla Facebooka ważne element walki o rynek mobilny, który staje się dla serwisu bardziej istotny niż komputery stacjonarne - zarówno pod kątem liczby użytkowników, jak i przychodów z reklam. Dlatego też wydaje się, że pomysłu na nakładkę Home szybko Facebook nie odpuści.

Źródło: BusinessInsider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookhome