Ciekawostki technologiczne

Popularność systemów, urządzeń i przeglądarek wśród Czytelników Antyweb

Grzegorz Ułan
53

Zamiast publikować Wam praktycznie nie zmieniające się globalne statystyki korzystania z różnych urządzeń czy przeglądarek, postanowiliśmy prezentować Wam, co jakiś czas, ich popularność wśród Was, bo przecież to Wy je komentujecie, a dzięki temu będziecie wiedzieć, jak takie dane wyglądają wśród naszej społeczności, skupionej wokół Antyweb.

Na początek zerknijmy na dane demograficzne. Tutaj zdecydowanie przodują wśród Was dwie grupy wiekowe, czyli 25-34 oraz najliczniejsza grupa - 35-44. Co do płci, poniższy obrazek wszystko tłumaczy, wśród aktualnych czytelników Antyweba mamy 85,5% mężczyzn i 14,5% kobiet.

popularność według wieku i płci wykres słupkowy i kołowy

Jeśli chodzi o kraj, to wiadomo przoduje Polska (90,50%), na dalszych miejscach jest Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Stany Zjednoczone. Jeśli rozbić wejścia na Antyweb z Polski na najpopularniejsze miejscowości, to wygrywa Warszawa, za nią Kraków, Wrocław i Poznań.

popularność serwisu według miast

Przechodząc do najciekawszych danych, czyli z czego korzystacie czytając Antyweb, zaczniemy od przeglądarek. Tutaj liderem, podobnie jak globalnie, jest Chrome - prawie 60%, ale na drugim miejscu jest Safari, nie Firefox, który zajmuje z kolei 3 miejsce.

antyweb w przeglądarkach

Co do systemów, być może niektórych z Was zaskoczy kolejny wykres, zdecydowanie wygrywa Android nad Windowsem, na trzecim miejscu iOS.

antyweb w systemach operacyjnych

Na jakich ekranach czytacie nasze wpisy? Z racji dużej popularności urządzeń mobilnych na czele mamy rozdzielczość 360x460, zaraz potem FHD na desktopach oraz 1366x768.

rozdzielczość oglądana antyweb

Jeśliby zestawić ten ruch mobilny - smartfony+tablety, wygrywają z desktopami o ponad 20%.

ruch antyweb typy urządzeń

Jakie to urządzenia mobilne królują? Jeśli rozbijemy je na konkretne modele, przoduje iPhone, na dalszych miejscach są Huawei P8 Lite, Samsung Galaxy S7 Edge oraz Samsung Galaxy S7.

ruch na antyweb według smartfonow

Ale jak zbijemy te statystyki w rozróżnieniu według producentów, to zdecydowanie prowadzi Samsung, przed Apple i Huawei.

ruch na antyweb według producentów urządzeń

Zerknijmy teraz, z jakich operatorów korzystacie, zaznaczam, że to cały czas ruch mobilny, na końcu pokażę ogólne statystyki operatorów. W mobile przoduje Play, na drugim miejscu nie jest określone, a szkoda, dalej mamy Plusa.

ruch na antyweb i operatorzy telekomunikacyjni

Patrząc po poprzednich danych, w przypadku rozbicia na systemy, wiadomo, że bezapelacyjnie wygrywa Android, za nim iOS i WP.

ruch na antyweb i systemy

Obiecałem jeszcze ogólne statystyki operatorów, jeśli chodzi o całościowy ruch, oto one i znowu na początku mamy Play, zanim UPC i Neostarda.

ruch na antyweb i statystyki operatorów

Oczywiście te dane są mocno poglądowe, każdy parametr ma po kilkanaście tysięcy stron, każda po 10 rekordów. Tak na przykład prezentuje się strona 51, jeśli chodzi o operatorów:

ruch na antyweb ostatnie pozycje operatorów

Niemniej czołówka pokazuje, że sporo wśród Was jest klientów Play i to zarówno korzystających z internetu na smarfonach jak i z domowego internetu mobilnego. Wszystkie dane pochodzą oczywiście z Google Analytics i wygenerowane zostały przez Was przez cały czerwiec 2017 roku.

Dajcie proszę znać w komentarzach, czy takie statystyki są na tyle dla Was interesujące, byśmy mogli je cyklicznie Wam prezentować, a może chcielibyście zapoznać się z nimi w innej formie czy z innymi danymi. Czekamy na Wasze sygnały.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot