Polska

Popek i Cenega wspólnie pomagają dzieciakom, z Tekkenem w tle. Super akcja

Paweł Winiarski
Popek i Cenega wspólnie pomagają dzieciakom, z Tekkenem w tle. Super akcja
10

Możecie nie lubić Popka, możecie nie przepadać za Tekkenem. Ale jeśli z tego połączenia wychodzi fajna akcja, na której zyskują dzieciaki -warto o niej wspomnieć.

Widzieliście walkę Pawła Mikołajuwa (Popka) na KSW 39? Trudno powiedzieć, by jego walka z Robertem Burneiką miała jakąkolwiek inną niż reklamową wartość na tej bardzo fajnie zorganizowanej gali - komercyjnie był to jednak podobno strzał w dziesiątkę. Ale ja nie o tym - wspominam o KSW 39 dlatego, żę rękawice Popka z tej walki można było kupić na aukcji charytatywnej, a cała kwota miała pomóc dzieciakom z Rodzinnego Domu dziecka w Bydgoszczy. Fajna sprawa, niefajnie natomiast zachował się zwycięzca aukcji - nie wpłacił gotówki, czyli 9300 zł.

Czy Popek i tak przekazałby te pieniądze na dom dziecka? Nie wiem, ale sprawą szybko zainteresował się polski wydawca gry Tekken 7, czyli firma Cenega. Zapłacili oni za rękawice, a następnie przeznaczyli je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mamy tu więc naprawdę świetną akcję w wykonaniu Cenegi - pomogli zarówno dzieciakom z Rodzinnego Domu Dziecka w Bydgoszczy, jak i szpitalom wspieranym przez WOŚP.

Sytuacją zainteresował się polski wydawca Tekkena 7 – firma Cenega – która zdecydowała się zapłacić za rękawice, a następnie przeznaczyć je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki takiemu ruchowi jeden zestaw rękawic pomoże dwukrotnie – dzieciakom z domu dziecka w Bydgoszczy oraz szpitalom wspieranym przez fundację WOŚP.

Może kwota nie jest ogromna, ale liczy się pomoc. A kiedy środowisko/branża growa pomaga, szczególnie dzieciakom, warto o tym pisać.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

cenegatekken 7