Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Chrome

Pomysł na płatne rozszerzenie do Google Chrome, które z chęcią zakupię

GU
Grzegorz Ułan
18

Z pewnością już zauważyliście, że od jakiegoś czasu zmienił się znaczek przy aplikacjach i rozszerzeniach w Chrome Web Store z "Dodaj do Chrome" na "Za darmo", a to z uwagi na to, że w niektórych krajach jest już możliwość sprzedawania swoich pomysłów w tym sklepie. Opcja ta trafi niedługo i do n...

Z pewnością już zauważyliście, że od jakiegoś czasu zmienił się znaczek przy aplikacjach i rozszerzeniach w Chrome Web Store z "Dodaj do Chrome" na "Za darmo", a to z uwagi na to, że w niektórych krajach jest już możliwość sprzedawania swoich pomysłów w tym sklepie.

Opcja ta trafi niedługo i do naszego kraju, a skoro w Chrome Web Store mamy niezliczone ilości aplikacji za darmo, te płatne chcielibyśmy mieć naprawdę wyjątkowe. Na pierwszą takową natrafiłem przy okazji poszukiwań rozszerzenia do zarządzania, a ściślej mówiąc wyszukiwania konkretnych zakładek z mojej przeglądarki. Nazbierało się już tego tyle, że nie sposób korzystać z tego w normalny sposób, czyli z paska czy z samego menadżera zakładek.

Znalazłem tylko jedną. Jest wprawdzie kilkanaście innych dedykowanych temu pozycji, ale wszystkim czegoś brakuje. Najbliżej moich oczekiwań znalazły się następujące aplikacje.

Bookmarks

Działa to na zasadzie osobnej zakładki, wyszukuje nawet w czasie rzeczywistym, można przy tym edytować je, usuwać, ale są to funkcje, które znajdziemy w domyślnym menadżerze zakładek. Ponadto zależy mi na szybkim dostępie do tych funkcji, niekoniecznie w jakiś osobnych zakładkach, które nie rozwiązują problemu.

YAGBE - Yet Another Google Bookmarks Extension

Ciekawa pozycja z dużą liczbą opcji i z możliwością zdefiniowania skrótu klawiaturowego dla pływającego okna wyszukiwania, ale tylko dla zakładek online dostępnych na Google - zakładki, gdzie wolę ich nie trzymać, a nuż zaraz zostaną zamknięte (to nie te same zakładki, które pobiera z naszego konta Google przy instalacji Google Chrome).

Neat Bookmarks

Bliskie ideałowi, tak naprawdę nie mogę temu nic zarzucić, prócz braku skrótu klawiaturowego do uruchomienia okienka wyszukiwania na stronie, na której akurat się znajdujemy, ale to możemy sami sobie zdefiniować w ustawieniach samej przeglądarki i przy tej aplikacji pozostanę do czasu dodania tych funkcji w ostatnim rozszerzeniu, które znalazłem, o czym na sam koniec listy.

Ważna informacja - aplikacja instaluje własne reklamy. Można je wyłączyć w ustawieniach rozszerzenia - Ad support disabled.

Holmes

Sądząc po nazwie, to byłoby to, czego szukałem. Również oferuje podobne funkcje, co poprzednik plus skrót klawiaturowy, ale z dziwnym ograniczeniem do 10 wyników wyszukiwania, co przy mojej liczbie zakładek przy jednym słowie kluczowym pomija wiele stron. Sprawdzałem w porównaniu z wynikami Neat Bookmarks.

W ten sposób przechodzimy to głównej pozycji programu, na którą natrafiłem przy okazji swoich poszukiwań. Nie służy wprawdzie do wyszukiwania zakładek, ale mogłaby i być może będzie.

Backtick

Backtick to niezwykle proste i szybkie narzędzie, dzięki któremu za pomocą dostępnych komend podzielimy się przeglądaną stroną na Facebooku, pobierzemy oglądane wideo na YT, sprawdzimy wykorzystywaną czcionkę na stronie czy wygenerujemy skrócony link, przetłumaczymy stronę albo też przekształcimy w czysty tekst. Okno komend uruchamiamy klawiszem tyldy i wprowadzamy wybraną funkcję, która automatycznie wykonana zadanie.

Za takie jedno rozszerzenie z dodaną opcją przeszukiwania zakładek zapłacę nawet te 16 zł, oczywiście jak już będzie można u nas:).

Dzięki tym, już dostępnym funkcjom Backtick z powodzeniem może zastąpić kilka innych rozszerzeń, które trzeba by dodatkowo instalować i niepotrzebnie obciążać przeglądarkę. Z opcją przeszukiwania zakładek, będzie to naprawdę godne polecenia i warte tej ceny rozszerzenie.

PS. Dziś wyjątkowo bez podsumowania z wszystkimi linkami z wpisu. Każda pozycja jest podlinkowana w postaci śródtytułów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aplikacje