Świat

Pomóż w poszukiwaniu zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 nie ruszając się sprzed komputera

Konrad Kozłowski
Pomóż w poszukiwaniu zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 nie ruszając się sprzed komputera
29

Zagadka nadal pozostaje nierozwiązana - maszyna o długości około 70 metrów i 60 metrów szerokości, która zniknęła z radarów cztery dni temu nie została odnaleziona. Według najnowszych doniesień maszyna zmieniła kurs przelatując nad nadbrzeżnym miastem Kota Bharu i obniżyła wysokość. Niedługo potem ś...

Zagadka nadal pozostaje nierozwiązana - maszyna o długości około 70 metrów i 60 metrów szerokości, która zniknęła z radarów cztery dni temu nie została odnaleziona. Według najnowszych doniesień maszyna zmieniła kurs przelatując nad nadbrzeżnym miastem Kota Bharu i obniżyła wysokość. Niedługo potem ślad po niej zaginął, ale Ty też możesz pomóc w jej poszukiwaniach.

W dobie modułów GPS, które pojawiają się już niemal w każdym najnowszym telefonie komórkowym, tabletach, laptopach i samochodach, zaginięcie samolotu wydaje się nierealne. A mimo to, od ponad 100 godzin niemożliwe jest zlokalizowanie choćby jednego elementu, który bez cienia wątpliwości byłby częścią maszyny. Udział w akcji poszukiwawczej biorą służby dziesięciu krajów, podejmując działania na określonym obszarze. Technologia umożliwia jednak zwiększenie liczby osób zaangażowanych w poszukiwania, a pierwszego dnia zgłosiło się aż 25 tysięcy ochotników.

Digital Globe - usługa słynąca z doskonałych zdjęć satelitarnych przygotowała specjalną stronę Tomnod, na której każdy chętny może przejrzeć wybranego dla niego obszary w poszukiwaniu czegokolwiek, co mogłoby pomóc w odnalezieniu zaginionego samolotu. Digital Globe wykonał zdjęcia (o niezwykle wysokiej rozdzielczości) regionu, w którym mógł spaść samolot, a naszym zadaniem jest je zaanalizować i otagować miejsca, w których coś zauważyliśmy lub wydaje nam się, że coś zauważyliśmy.

Oczywiście przy tak dużej ilości użytkowników i prawie milionie odsłon na godzinę strona ma niewielkie problemy ze stabilnością. Drugim problemem, który od razu przyszedł mi do głowy to sposób weryfikacji zgłoszeń nadesłanych przez użytkowników. Digital Globe twierdzi, że odpowiedzialne za to są specjalne algorytmy, które również analizują wybrane obszary. Ponadto, za zgłoszenia bardziej wiarygodne uchodzą te, które posiadają wiele oznaczeń.

Tomnod.com - Missing Airplane: Malaysia Airlines MH370

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamolotBoeing 777Katastrofa