Artykuł sponsorowany

Ty tylko biegasz lub jeździsz na rowerze, a przebyte kilometry pomagają niepełnosprawnym dzieciakom

Paweł Winiarski
Ty tylko biegasz lub jeździsz na rowerze, a przebyte kilometry pomagają niepełnosprawnym dzieciakom
15

Lubię pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują i nagłaśniać fajne akcje, dzięki którym komuś będzie lepiej - szczególnie dzieciakom. Trwa właśnie szósta edycja ogólnopolskiej akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami i właśnie Ty możesz się do niej przyłączyć.

Nie wiem czy wiecie, ale kilka lat temu postanowiłem skończyć z byciem kanapowym leniwcem, którego jedynym progresem były dodatkowe kilogramy na wadze. Zmieniając swoje nawyki żywieniowe i dodając aktywność fizyczną udało mi się zrzucić grubo ponad 20 kilogramów, ale co ważniejsze, utrzymać tę wagę przez kilka ostatnich lat. Bieganie nie jest dla mnie, ale jazda na rowerze już tak - fajnie było powrócić do czegoś, co sprawiało mi za dzieciaka ogromną frajdę. Nie przejeżdżam może setek kilometrów jednego dnia, ale wyjeżdżam na warszawskie ścieżki rowerowe regularnie robiąc trasy po 20-30 kilometrów.

Jestem gadżeciarzem, więc na takich przejażdżkach regularnie używam aplikacji Endomondo - lubię wiedzieć ile przejechałem i spojrzeć na trasę zaznaczoną na mapie. 24 czerwca w zakładce "Rywalizacje" pojawiła się jednak pozycja, do której dołączyłem od razu. Obok mnie w rankingu jest już ponad 645 tysięcy uczestników i choć mój wynik jest wręcz żenujący w porównaniu z pierwszą trójką, to nie zamierzam rezygnować, bo cel jest szczytny.

O co chodzi w akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami?

Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, zainicjowana oraz realizowana przez T-Mobile Polska od 2013 roku. Sekretem sukcesu akcji jest połączenie trzech elementów – wykorzystania nowych technologii, pasji do bycia aktywnym oraz chęci do pomagania dzieciakom!

- czytamy na oficjalnej stronie akcji

T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami
Zasady są banalnie proste, tak jak i sposób dołączenia do akcji. Wystarczy pobrać na urządzenie mobilne z Androidem lub iOS darmową aplikację mierzącą aktywność Endomondo (nie musicie kupować wersji premium), a następnie odszukać w zakładce "Rywalizacje" pozycję "Pomoc Mierzona Kilometrami" i stuknąć w ikonę "dołącz". Od tego czasu każdy pokonany przez Was kilometr będzie zliczany i wyświetlany w rankingu uczestników akcji. Nie ma znaczenia czy chodzicie, biegacie, jeździcie na rowerze, rolkach, deskorolce czy hulajnodze. Jak sama nazwa wskazuje, liczą się pokonane kilometry. Akcja podzielona będzie na 7 etapów. W każdym z nich przed uczestnikami postawione zostanie "kilometrowe zadanie", a wyniki poszczególnych etapów zostaną zsumowane i zamienione na pieniądze. Ostatecznym wynikiem akcji będze suma kilometrów pokonanych przez wszystkich uczestników. Co ciekawe, w szóstej edycji akcji dodano pływanie (open water), więc i miłośnicy aktywności w wodzie będą mogli dołożyć swoją cegiełkę.

T‑Mobile Pomoc Mierzona kilometrami to akcja niezwykła. Jej prosty mechanizm sprawia, że pomagać może każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania oraz rodzaju uprawianej aktywności fizycznej. Jedynym warunkiem włączenia się w nią, poza oczywiście chęcią pomagania, jest smartfon i bezpłatna aplikacja Endomonodo. To zaś sprawia, że akcja ma charakter uniwersalny, a efektem tego jest stale powiększająca się społeczność ludzi niosących pomoc.

- mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej T‑Mobile Polska.

Zebrane w akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami pieniądze trafią do podopiecznych fundacji TVN "Nie jesteś sam", a zamiarem jest zebranie miliona złotych, który zostanie przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych ruchowo dzieci. I nie mówcie mi, że pokonanie nawet kilku kilometrów jest trudne, skoro dla beneficjentów akcji kilka kroków potrafi być czasem wielkim wyzwaniem i ogromnym sukcesem.

T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

W chwili, gdy piszę ten tekst udało się już osiągnąć, ba - pobić, założony w pierwszym etapie cel 15 milionów kilometrów. Oznacza to, że setki tysięcy osób mniej lub bardziej aktywnych postanowiły nie tylko zrobić coś dla siebie i dla swojego zdrowia, ale również pomóc niepełnosprawnym dzieciakom. A to moim zdaniem oznacza, że każdy kolejny etap pójdzie równie gładko, za co oczywiście mocno trzymam kciuki. Choć wiem, że nie jest to potrzebne.

Szósta edycja akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami to również liczni Ambasadorowie, wybitni sportowcy tacy, jak Robert Korzeniowski, Rafał Wilk, Maja Włoszczowska, Zbigniew Bródka, Aleksandra Goss, Monika Pyrek i Adriana Pałka - ale również dziennikarze i artyści, m.in., - Monika Kuszyńska, Anna Dec i Beata Sadowska. Po raz pierwszy do grona Ambasadorów dołączyła Iwona Cichosz – niesłysząca aktorka, zdobywczyni tytułu Miss Świata Głuchych 2016.

Kiedy już dołączycie (bo nie widzę opcji byście tego nie zrobili), możecie sprawdzać aktualny licznik na stronie www.kilometrami.pl, oficjalnym profilu na Facebooku oraz profilu w serwisie Instagram. Oficjalnymi hasztagami akcji są natomiast #pomocmierzonakilometrami, #tmobile.

Dotychczas dzięki nim pomoc otrzymało ponad 1 400 dzieci. Pieniądze przekazane przez T‑Mobile Polska przeznaczone zostały, m.in. na rehabilitację i zakup wózków inwalidzkich. Dodatkowo 1 000 000 złotych przekazany został na dofinansowanie budowy Kliniki Rehabilitacji przy Instytucie Matki i Dziecka w Łodzi. Moim zdaniem to ogromny sukces, który przełożył się na pomoc, bo to ona jest tu najważniejsza.

To co? Ja się z Wami żegnam i wsiadam na rower dołożyć kilkadziesiąt swoich kilometrów. W kolejnych dniach zamierzam zrobić to samo.

Tekst powstał we współpracy z firmą T-Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu