Polska

Polacy inwestują w amerykańską firmę. Netguru z pakietem mniejszościowym Pilot44

Piotr Kurek
Polacy inwestują w amerykańską firmę. Netguru z pakietem mniejszościowym Pilot44
0

Netguru ogłasza przejęcie pakietu mniejszościowego w Pilot44. Amerykańskie studio pracowało dotychczas z takimi markami, jak Coca-Cola, Kellogg’s, Red Bull czy Procter and Gamble.

Netguru to polska spółka akcyjna oferująca usługi z zakresu doradztwa, tworzenia oprogramowania i projektowania produktów cyfrowych. Wyróżniona m.in. przez Financial Times, Deloitte i Forbes jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Pilot44 z siedzibą w San Francisco jest jednym z najbardziej zaufanych amerykańskich studiów oferujących wsparcie w budowie innowacji i skalowaniu firm. Studio wspiera największe firmy na świecie w osiąganiu wzrostu biznesowego dzięki swojemu bogatemu zasobowi wiedzy, narzędzi i metodologii pracy.

Tym, co odróżnia nas od innych firm doradczych, jest spojrzenie poza horyzont. Istotnym elementem w naszym podejściu do budowania prosperujących firm w dobie cyfrowego przyśpieszenia jest przede wszystkim tworzenie nowych rozwiązań, a nie powielanie istniejących schematów. Nasza wizja jest spójna z wizją Netguru, które dostrzega potrzebę zmiany consultingu i ją wdraża.

- mówi Jon Corshen, współzałożyciel Pilot44. Przedstawiciele Netguru podkreślają, że ruch ten jest zgodny ze strategią firmy polegającej na budowie przyszłościowego modelu doradztwa digitalowego i biznesowego. Prowadzić to będzie do możliwości tworzenia kompletnych ofert dla klientów chcących rozwijać swój biznes. Inwestycja w studio Pilot44 ma być kolejnym krokiem na tej drodze.

Netguru z pakietem mniejszościowym Pilot44. Polacy z inwestycjami w Stanach Zjednoczonych

Przejęcie to ma mieć strategiczne znaczenie dla obu firm. Już teraz Netguru zapowiada, że w najbliższych latach planuje dalszy wykup amerykańskie Pilot44. W inwestycję zaangażowany jest Fundusz Ekspansji Zagranicznej, zarządzany przez PFR TFI, oraz bank Citi Handlowy. FEZ wspólnie z Netguru zainwestował w Pilot44. Bank Citi Handlowy udzielił wsparcia finansowego dla tej transakcji. James Oury, CLA oraz EY zapewnili doradztwo podatkowe i prawne.

W 2021 roku Netguru osiągnęło przychód na poziomie 230 milionów złotych (wzrost o ok 45 procent w porównaniu z 2020 r.), równocześnie konsekwentnie od lat utrzymując rentowność na poziomie EBITDA powyżej 15%. Obecnie zespół firmy liczy ponad 900 osób.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news