Startups

Lokalnyrolnik.pl z milionem złotych dofinansowania

TP
Tomasz Popielarczyk
8

1mln złotych - takie dofinansowanie zgromadził serwis lokalnyrolnik.pl upraszczający sprzedaż i kupno żywności ekologicznej.

Serwis lokalnyrolnik.pl pochwalił się zamknięciem drugiej rundy finansowania, w trakcie której udało się zgromadzić środki w wysokości 1 mln złotych. Pochodzą one od funduszy Protos Venture Capital oraz Hedgehog Fund. Udziałowcami są też Anna i Robert Lewandowscy. Środki pozyskane z dofinansowania zostaną przeznaczone głównie na ekspansję do kolejnych miast Polski oraz intensyfikację działań marketingowych.

Lokalnyrolnik.pl jest czymś co w rodzaju internetowego bazaru, który ma łączyć lokalnych producentów żywności ekologicznej z klientami.

Lokalnyrolnik.pl został założony przez Sylwię Sławińską i Andreja Modica. Serwis swój początek wziął, jak określają twórcy, z ludzkiej potrzeby. Ich córka miała alergię na produkty z konserwantami i chemicznymi dodatkami, co skłoniło ich do poszukiwania rozwiązania. Sylwia Sławińska tłumaczy:

Długo szukaliśmy rozwiązania problemu alergii pokarmowej u naszej córeczki. Początkowo wydawało nam się, że jesteśmy skazani na kupowanie tzw. żywności ekologicznej, która, jak wszyscy wiemy, jest bardzo droga. Co gorsza, kupując jedzenie eko, wcale nie mamy pewności, że nasza żywność rzeczywiście nie została niczym spryskana. Ze względu na to, że producenci żywności ekologicznej są zazwyczaj zlokalizowani daleko poza granicami Polski, nagminnie zdarza się, że, pomimo zapewnień producenta, żywność i tak bywa ostatecznie poddawana działaniu środków chemicznych chroniących przed zepsuciem w czasie transportu (!). Całe szczęście, okazało się, że istnieje rozwiązanie alternatywne – żywność lokalna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu