Moje przemyślenia

Polski zdobywca Apple Design Awards przedstawia swoje trzy nowe tytuły

Grzegorz Marczak
4

Spółkę 11bit obserwuję od dłuższego czasu, jest to firma która potrafiła się przez dłuższy czas utrzymywać z jednego tytułu jakim jest Anomaly Warzone Earth, gra mobilna jako chyba jedyna z polskich produkcji która otrzymała tytuł Apple Design Awards i do dziś polecana jest w App Store. Gra pows...

Spółkę 11bit obserwuję od dłuższego czasu, jest to firma która potrafiła się przez dłuższy czas utrzymywać z jednego tytułu jakim jest Anomaly Warzone Earth, gra mobilna jako chyba jedyna z polskich produkcji która otrzymała tytuł Apple Design Awards i do dziś polecana jest w App Store. Gra powstała chyba na wszystkie mobilne platformy - strategia dość ciekawa bo zamiast rzucać się na nowe produkcje wycisnęli ile było można z jednego tytułu.

Przypomnę też, że niedawno Amplico OFE nabyło za 1,2 miliona złotych akcji 11bit. Jest to niecodzienne wydarzenie aby OFE inwestowało w spółkę na New Connect.

Przechodząc jednak do rzeczy. 11bit w raportach giełdowych zapowiadali kolejne 3 tytułu. Dziś wiemy o nich nieco więcej ponieważ ich zwiastuny pojawiły się na odświeżonej stronie firmowej. Oto więc zapowiedzi nowych produkcji.

Anomaly Korea

Sequel Anomaly na urządzenia mobilne. Z tego co widać na pierwszy rzut oka jest to po prostu kontynuacja Anomaly. Trudno jest po screenach zauważyć czy doszły nowe elementy do gry

Sleepwalkers Journey

Wygląda jak klasyczna platformówka w bajkowej oprawie. Klimat, grywalność i muzyka mają być jak z bajkowego snu. Tytuł ewidentnie kierowany do młodszego użytkownika urządzeń mobilnych (co jest moim zdaniem bardzo dobrym posunięciem bo poza programami edukacyjnymi niewiele jest chyba dobrych gier dla najmłodszych?).

Funky Smugglers

To chyba najciekawszy tytuł z całej trójki. W grze wcielamy się w urzędnika kontrolującego bagaże na lotnisku i starającego się nie przepuścić żadnej kontrabandy i żadnemu szmuglerowi. Gram ma być ponoć mocno nastawiona na social z bardzo dobrze rozwiniętą rozgrywką wieloosobową. Do tego dochodzi jeszcze klimat z lat 70.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobile