Startups

Polski UxPin z kolejnym inwestorem! Łączna wartość rundy to 1,6 miliona dolarów!

Grzegorz Marczak
Polski UxPin z kolejnym inwestorem! Łączna wartość rundy to 1,6 miliona dolarów!
12

W listopadzie 2013 roku pisaliśmy o tym, że UXPin otrzymał pierwszą dużą (jak na nasze warunki )rundę finansowania. Dziś mamy jeszcze lepszy news o naszym startupie. UXPin właśnie dopełnił rundę łącznie osiągając 1.6 miliona dolarów. Wśród inwestorów pojawił się między innymi Freestyle Capital, któr...

W listopadzie 2013 roku pisaliśmy o tym, że UXPin otrzymał pierwszą dużą (jak na nasze warunki )rundę finansowania. Dziś mamy jeszcze lepszy news o naszym startupie. UXPin właśnie dopełnił rundę łącznie osiągając 1.6 miliona dolarów. Wśród inwestorów pojawił się między innymi Freestyle Capital, którego członek dołączy do zarządu firmy.

W początkowej fazie tej rundy w UXPin zainwestowali :fundusz Andreessen/Horowitz, Gilem Penchiną (Angel w Paypal, LinkedIn), IDG Ventures, Mansourem Salame (Band of Angels) i Innovation Nest.

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o UXPin to wyjaśnię, że jest to usługa dla twórców interfejsów www i mobilnych pozwalająca między innymi w łatwy sposób przełożyć nasze papierowe szkice na projekt w serwisie. W ofercie jest web kit dla stron www jak również dla interfejsów mobilnych, oraz oczywiście narzędzie do projektowania interfejsów.

Według różny źródeł UXPin ma na dziś 1400 do 3000 płacących miesięcznie per użytkownika 14,99 US klientów. Wśród nich takie firmy jak Microsoft, USA Today, NBC and Red Bull itp.

Przypomnę też, że pierwszym inwestorem UXPin jest Innovation Nest, który zainwestował w ten pomysł 700 tysięcy złotych.

Nie pozostaje nic innego tylko pogratulować zespołowi i inwestorowi.

Ps. Niestety po raz kolejny za Techcrunch.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu