Telewizja

Polsat News trafia w ramach testów do naziemnej telewizji cyfrowej w 4 lokalizacjach!

Grzegorz Ułan
Polsat News trafia w ramach testów do naziemnej telewizji cyfrowej w 4 lokalizacjach!
26

Cyfrowy Polsat poinformował właśnie o rozpoczęciu testów telewizji hybrydowej HbbTV w ramach telewizji naziemnej. Dodatkowo przeprowadzą testy techniczne zwiększające zasięg MUX4 i to właśnie na tym multipleksie rozpocznie się nadawanie kanału Polsat News.

To dobra wiadomość przed wyborami - mieszkańcy Warszawy, Katowic, Poznania oraz Trójmiasta uzyskają dostęp do najbardziej wypośrodkowanej politycznie stacji newsowej w Polsce - Polsat News, to tak dla przeciwwagi dla TVP INFO, który również dostępny jest w naziemnej telewizji cyfrowej. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze TVN24 tak, aby każda strona miała swoje przedstawicielstwo wśród kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

W ramach testów, w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście zostanie włączona emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T oraz w dalszym etapie testów, w technologii drugiej generacji NTC – DVB-T2. Zostaną przeprowadzone testy aplikacji i usług hybrydowych oraz oszacowana wielkość populacji, do której dociera sygnał oraz która ma możliwość odbioru takiego sygnału. Testy pozwolą na późniejsze docelowe poszerzenie zasięgu kanałów nadawanych w ramach MUX4 oraz zastosowanie optymalnych rozwiązań.

Poza wymienionymi wyżej miejscowościami, Polsat News będzie można odbierać wszędzie tam, gdzie dociera sygnał z multipleksu MUX4, czyli obecnie do 33% populacji Polski.

Oprócz Polsatu News, testy rozwiązań hybrydowych przeprowadzone zostaną na kanale głównym, czyli na Polsacie nadawanym w ramach MUX2 i MUX4.

Testy rozpoczynają się dzisiaj, wyszukałem nowe kanały u siebie i na liście pojawił się już kanał Polsat News i to w jakości HD, ale nie działa jeszcze, ani audio ani wideo, być może na starcie coś nie zagrało i trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Cyfrowy Polsat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu