Telewizja

Huawei TV zaoferuje obraz w 4K oraz funkcje AI

Weronika Makuch
Huawei TV zaoferuje obraz w 4K oraz funkcje AI
0

Nowości od Huawei interesują coraz większą liczbę osób. Czy ich telewizor jest tego wart?

Huawei zaprezentowało nowy telewizor 4K, Huawei Vision. Podobnie jak modele z sierpnia, Honor Vision i Vision Pro, sprzęt oparto na oprogramowaniu firmy Harmony OS. Na początek firma zaoferuje nam modele 65-calowe i 75-calowe. 55-calowe i 85-calowe będą dostępne nieco później. W modelu nie zabraknie wysuwanej kamerki do wideokonferencji, która opuszcza się z powrotem do telewizora, gdy z niej nie korzystamy. Sprzęt wyposażony będzie w układ Hongdu 818. Składają się na niego: dwa rdzenie ARM Cortex A73 oraz dwa ARM Cortex A53; oraz grafika ARM Mali G51.

Huawei promuje możliwości sztucznej inteligencji telewizora, porównując go do inteligentnego głośnika z dużym ekranem. Sprzęt obsługuje polecenia głosowe oraz funkcje rozpoznawania twarzy. Dostaniemy również opcję filtrowania niebieskiego światła dla ochrony zbyt młodych lub przemęczonych oczu. Vision zaoferuje również opcję natychmiastowego przeskoku ze smartfona Huawei. Pilot telewizora wyposażono w touchpad, ładowany jest przez USB-C. Potencjalni użytkownicy będą musieli przyzwyczaić się do nowego systemu operacyjnego. Harmony OS zagościło na urządzeniu Huawei po sporze z Google w sprawie licencjonowania Androida.

Przedpremierowa premiera czterech nowości Huawei. Co trafi wkrótce do sklepów?

Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery ani cel telewizora Vision. Trudno powiedzieć kiedy telewizor stanie się istotnym produktem dla osób spoza Chin. Huawei nadal zmaga się z oskarżeniami od amerykańskich agencji wywiadowczych, które uważają, że Huawei stanie się przepustką dla chińskiego rządu w kwestii szpiegostwa. Rzecz jasna firma upiera się, że o niczym takim nie ma nawet mowy.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu