Polska

Grupa Polsat rośnie w siłę. Gigant mediowy kupuje Interię!

Kamil Świtalski
Grupa Polsat rośnie w siłę. Gigant mediowy kupuje Interię!
11

Tak, wzrok Was nie myli - a dziś nie jest pierwszy kwietnia, a pierwszy maja. Grupa Polsat kupuje Interię, by rozwijać swoje portfolio także online!

Grupa Polsat to gigant mediowy, który stale się rozrasta i przejmuje kolejnych graczy na rynku. Teraz, kiedy tylko uzyskają zgodę antymonopolową, przejmą jednego z najważniejszych graczy online -- Grupę Interia!

Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Grupa Interia od lat jest w pierwszej trójce najpopularniejszych mediów online. Jest liderem dynamiki wzrostu, który doskonale sobie radzi i -- jak wynika z informacji prasowej o zakupie Interii przez Polsat -- dociera prawie do 60% użytkowników sieci w Polsce. W liczbach wygląda to imponująco: 16 milionów użytkowników miesięcznie, a liczba odsłon wynosi 1,3 miliarda!

Grupa Interia jest biznesem odnoszącym duże sukcesy, ale musimy mieć pewność, że wyraźnie koncentrujemy się na naszych kluczowych priorytetach strategicznych. Dlatego cieszymy się, że możemy sprzedać Grupę Interia Grupie Polsat, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem strategicznym. Dziękujemy Prezesowi Zarządu Arturowi Potockiemu i całej ekipie Interii za konsekwentny i udany rozwój biznesu i życzymy wszystkiego najlepszego! – powiedział Veit Dengler, COO Bauer Media Group.

Po co Polsat kupuje Interię? Przede wszystkim dla dalszego rozwoju w internecie. Rosnący w siłę rynek reklamy online i dodatkowe źródła monetyzacji tworzonych przez całą Grupę Polsat treści sprawiają, że sieć od dawna jest w obszarze zainteresowań dalszego rozrastania się Grupy Polsat. Finansowanie transakcji miałoby zostać przeprowadzone w całości ze środków własnych Polsatu, zaś do finalizacji czeka ona na zgodę od Prezesa UOKiK.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu