E-sport

Ksiądz organizuje turniej League of Legends. Gracze myślą, że to żart

Paweł Książek
Ksiądz organizuje turniej League of Legends. Gracze myślą, że to żart
26

- Jestem księdzem i razem z grupką znajomych chcemy zorganizować coś, czego jeszcze w historii nie było, a mianowicie I TURNIEJ ŚW IZYDORA W LOL - brzmi jak fikcja? Taki post pojawił się na forum leagueoflegends.pl i zostawił go użytkownik o nicku Sarsik, pod którym kryje się ksiądz Tomasz Niewiński...

Jestem księdzem i razem z grupką znajomych chcemy zorganizować coś, czego jeszcze w historii nie było, a mianowicie I TURNIEJ ŚW IZYDORA W LOL - brzmi jak fikcja? Taki post pojawił się na forum leagueoflegends.pl i zostawił go użytkownik o nicku Sarsik, pod którym kryje się ksiądz Tomasz Niewiński. Ludzie w to nie wierzyli, ale podał on sporo danych, a także profil na Facebooku, na którym poza informacjami o turnieju, możemy znaleźć ciekawostki z życia parafii - fotki i nie tylko.

Zadzwoń do kancelarii

Wśród użytkowników forum nie zabrakło niedowiarków, którzy twierdzą, że to żart i "słaby trolling". Sarsik stara się odpowiadać na wszystkie zaczepki i nie tylko. Chce też udowodnić, że rzeczywiście jest księdzem i dla potwierdzenia tego, podaje facebookowy profil, numer do parafii i swoje godziny "czuwania" przy nim. Patrząc po kolei: wszedłem na FB, gdzie opublikowane są galerie związane między innymi z jakimiś pracami przykościelnymi. Wiadomo - ktoś mógł je wziąć z innego źródła, wrzucić na fejkowy profil i gotowe, ale są tam też rzeczy, zamieszone dwa miesiące przed postem o turnieju. Czy komuś chciałoby się bawić aż tak, żeby "trollować" na forum? Nie sądzę, ale miłość księdza do League of Legends chciałem jeszcze potwierdzić, dzwoniąc pod numery podane na stronie jego parafii. Niestety wczoraj nie mogłem się dodzwonić.

Nagrody są za drogie

Kolejnym argumentem użytkowników, że ten turniej nie może się odbyć są nagrody. Sarsik napisał, że mają nimi być Riot Pointsy (taka "waluta" w LoL-u), a dokładniej 20 000 RP. Ludziom wydaje się, że to mnóstwo pieniędzy. W sumie dla osób, które się tam wypowiadają to bardzo możliwe. Sprawdzając jednak ceny w kliencie gry, można zobaczyć, że ksiądz nie będzie musiał wydawać zbyt wiele pieniędzy. Za wszystkie nagrody będzie musiał zapłacić ponad 400 złotych. Dużo? Chyba nie, ale nie zabrakło uszczypliwych komentarzy, że na ten cel będzie zbierać się "na tacę". Organizator nie daje się złamać i nastawia użytkowników na dobrą drogę. Niektórzy nawet zmienili zdanie i jednak wierzą, że to realny turniej.

Dzięki grom znalazł wspólny język z uczniami

Dla jednych dziwne może być, że ksiądz zachęca do wspólnej zabawy w grach komputerowych, dla Sarsika są one sposobem na znalezienie wspólnego języka z uczniami. - U siebie w parafii organizujemy turnieje w Fife, Tekkena, NFS oczywiście nie tej rangi co ten, i cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem  - pisze na forum. Teraz postanowił zorganizować rozgrywki LoL-a przez Internet, który ma odbyć się pod nazwą I TURNIEJ ŚW IZYDORA W LOL.  Powstała specjalna strona, na której można znaleźć więcej informacji oraz regulamin zmagań. Wszystkich "wierzących" odsyłamy pod www.lol.izydor.net.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

League of Legends