Technologie

Polacy też pracują nad wirtualną rzeczywistością. Chcą nas zabrać do Czarnobyla

PW
Paweł Winiarski
3

Polska firma The Farm 51 przygotowała autorską technologię Reality 51, właśnie oficjalnie ogłosiła jej start. Skanowanie 3D, zdjęcia sferyczne - brzmi intrygująco. Technologia Reality 51 celuje nie tylko w elektroniczną rozrywkę, ale również w sektor militarny (wirtualne pola walki, symulatory),...

Polska firma The Farm 51 przygotowała autorską technologię Reality 51, właśnie oficjalnie ogłosiła jej start. Skanowanie 3D, zdjęcia sferyczne - brzmi intrygująco.

Technologia Reality 51 celuje nie tylko w elektroniczną rozrywkę, ale również w sektor militarny (wirtualne pola walki, symulatory), branżę medyczną, aplikacje treningowe, wizualizacje w branży mody, motoryzację oraz aplikacje typu „second life”. Polska technologia pozwala efektywnie wykorzystywać skanowanie 3D, zdjęcia sferyczne i filmy stereoskopowe.

Przykładem wykorzystania Reality 51 w branży motoryzacyjnej była wizualizacja nowoczesnych supersamochodów firmy Arrinera, którą pokazano w czasie ostatniej edycji targów Poznań Motor Show. Firma współpracuje również z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz wiodącym wydawnictwem medycznym, MediPage. Ratowanie życia dzięki wirtualnej rzeczywistości? Brzmi świetnie.

Ale to nie koniec niespodzianek - Reality 51 chce wcielić się w rolę wirtualnych przewodników. Aplikacja „Chernobyl VR Project” jest projektem wirtualnej wycieczki po wybranych lokalizacjach Czarnobyla i Prypeci. Projekt ma mieć swoją premierę w przyszłym roku, w czasie 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu.

Wchodzimy w rynek VR z ogromnym doświadczeniem wyniesionym ze świata gier, a jest to środowisko stawiające najwyższe wymagania, co do jakości tworzonych obrazów.

– tłumaczy Wojciech Pazdur, Wiceprezes The Farm 51.

Firma współpracuje z Politechniką Śląską, Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych, a także z Oculusem i Samsungiem. Na konferencji pojawił się również Rafał Zadara, przedstawiciel Samsunga. Współpraca z The Farm 51 ma polegać na tworzeniu treści VR na urządzenia Samsung VR. Na tegorocznych targach Mobile World Congress miałem przyjemność sprawdzić sprzęt Samsunga w akcji i muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawy jak to wszystko się rozwinie.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wirtualna rzeczywistośćvr