Samsung

Samsung chce być niekwestionowanym liderem w dziedzinie aparatów w smartfonach - coś Wam przypomina to rozwiązanie?

Jakub Szczęsny
Samsung chce być niekwestionowanym liderem w dziedzinie aparatów w smartfonach - coś Wam przypomina to rozwiązanie?
9

Do tej pory zastosowaniem dwóch kamer w urządzeniu mobilnym parał się HTC, którego idea niezbyt przyjęła się - głównie dzięki rzeczywistym słabym osiągom jego technologii, a także przez to, że aparat po prostu źle wyglądał na papierze. Niska ilość megapikseli w matrycy często odstraszała - w tym wyp...

Do tej pory zastosowaniem dwóch kamer w urządzeniu mobilnym parał się HTC, którego idea niezbyt przyjęła się - głównie dzięki rzeczywistym słabym osiągom jego technologii, a także przez to, że aparat po prostu źle wyglądał na papierze. Niska ilość megapikseli w matrycy często odstraszała - w tym wypadku bardzo zasadnie, bowiem Duo Camera w wykonaniu HTC wnosiła bardzo niewiele.

Najnowsze doniesienia z Korei wskazują jednak, że kolejny producent może zainteresować się zaimplementowaniem w urządzeniu mobilnym podwójnego aparatu fotograficznego. Owe rozwiązanie pozwala na uzyskanie przez telefon większej liczby danych na temat zdjęcia i zastosować je w efekcie końcowym.

Trudno powiedzieć jednak, jak bardzo zaawansowane są prace nad technologią podwójnego aparatu fotograficznego w Samsungu. Oczywiście, tak jak w podobnych rozwiązaniach będzie to pomocne w uzyskaniu lepszej głębi, a także trafniejszego dopasowywania ostrości. Nie bez znaczenia będzie także to, że taki aparat będzie prawdopodobnie w stanie zrobić więcej zdjęć w ciągu kilka sekund, niż rozwiązani konkurencji. Po tym, jak aparat w Samsungu Galaxy S6 został okrzyknięty najlepszym dotychczas, jaki wyprodukowano, Samsung nie osiada na laurach i w dalszym ciągu rozwija funkcje fotograficzne w swoich smartfonach. To dobra droga.

Nie jest jasne to, kiedy Samsung miałby wprowadzić tę funkcjonalność do swoich smartfonów. Pracownik Samsung Electronics powiedział iNews24, że rozwiązanie jest w fazie testów i powinno zostać ukończone w drugiej połowie tego roku. Z kolei do urządzeń mobilnych owa technologia powinna zostać dołączona już w pierwszej połowie następnego. Ktoś jeszcze mówi, że Samsung się kończy? Nie wydaje mi się. Samsung dopiero zaczyna się rozkręcać...

Grafika: 1, 2

Źródło: iNews24 / Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fotografiaSamsungaparat