Gry

Zapowiedziano pierwsze Pokemony na Nintendo Switch!

Kamil Świtalski
13

Marka, która nigdy się nie nudzi pojawi się także na Nintendo Switch. Chociaż wszyscy którzy czekali na "pełnoprawną" przygodę RPG prawdopodobnie poczują się zawiedzeni...

Nintendo ma w rękawie wiele mocnych marek. Zelda, Mario, Kirby, Metroid i ulubieńcy publiczności, których nigdy nie mamy dość -- Pokemony. W swoim cyklicznym "konferencyjnym" programie zaprezentowali pierwszą odsłonę na Nintendo Switcha. A właściwie trudno tutaj mówić o nowej odsłonie, bo to gra, którą już doskonale znamy.

Pokemony na Nintendo Switch

Nintendo zawsze mówiło, że Switcha traktuje jako konsolę stacjonarną. Dlatego dla nikogo nie powinno być zdziwieniem, że kolejne odsłony RPG trafią na system, który firma kategoryzuje jako przenośny. Co zatem zostało Switchowi? Pokemon Pokken Tournament DX -- czyli dobrze znaną bywalcom japońskich salonów gier oraz posiadaczom Wii U grę, w nieco odświeżonej odsłonie. Tak, chodzi poczciwego Pokkena, czyli bijatykę z kultowymi stworkami, za którą odpowiadają twórcy Tekkena. Gra pojawi się na konsolach 22 września, czyli coś w sam raz na długie, jesienne wieczory.

Niestety, zaprezentowana na Nintendo Direct reklama nie pozostawia złudzeń. Grze daleko do płynności, o jakiej byśmy marzyli. Nie jest to sześćdziesiąt klatek na sekundę, które w przypadku bijatyk są na wagę złota. Patrząc na te switchowe fragmenty rozgrywki mam wrażenie, że działa to... naprawdę wolno i niezbyt płynnie nawet, jeżeli porównamy to z wersją na Wii U. A ta również ma swoje za uszami i daleko jej do tej z automatów. Miałem przyjemność w nią chwilę pograć i gwarantuję, że działała o niebo lepiej!

Pokemon Ultra Sun oraz Pokemon Ultra Moon

Pokemon Sun / Moon zawitały na rynku minionej jesieni, ale to jeszcze nie koniec przygód w regionie Alola! Już tej jesieni czekać na nas tam będą nowe wyzwania, a także nowe stworki. Na ten moment nie wiemy o grze nic więcej oprócz tego, że na łowy będziemy mogli wyruszyć 17 listopada. Wszystko to, oczywiście, na rodzinę konsol Nintendo 3DS.

Aktualizacja

Podczas Nintendo Direct przedstawiono obie nowe odsłony Pokemonów w kontekście 3DSa. Jednak w dostępnej informacji prasowej przez chwilę widniała data premiery dla 3DSa, zaś przy Switchu -- TBA (To Be Announced).

Trwało to nie dłużej, niż kilka minut, bo w międzyczasie zdążyli ją usunąć. Ale teraz pojawia się pytanie: czy Pokemony Ultra Sun oraz Pokemony Ultra Moon na Switcha się nie pojawią w ogóle, czy może są jednym z asów w rękawie, które firma trzyma na prezentację z okazji zbliżających się targów E3?

Aktualizacja 2

Nintendo rozwiewa wszystkie wątpliwości:

...i odrobina klasyki

Klasyka także zawita na 3DSa. W zeszłym roku doczekaliśmy się w cyfrowej dystrybucji wyposażonych w usługi sieciowe Pokemonów pierwszej generacji. Już 22 września dołączą do niej dwie kolejne części -- mowa o Pokemon Silver oraz Pokemon Gold. Tak, druga generacja Pokemonów także dostępna będzie w Virtual Console! Niestety, na ten moment nie powiedziano nic na temat usprawnionej wersji -- Pokemon Crystal. Dziwne, tym bardziej, że poprzednim razem wszystkie 3 gry jednocześnie zawitały w sklepikach. Mam jednak nadzieję, że premiera tej "finalnej" gry drugiej generacji Pokemonów w Virtual Console będzie tylko kwestią czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu