Felietony

Pokaz możliwości Air Play w nowym iOS 5

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Pokaz możliwości Air Play w nowym iOS 5
16

W nadchodzącej, piątej wersji iOS, Apple udostępni możliwość bezprzewodowego podłączenia iPada do zewnętrznego ekranu. Całość działać ma przy użyciu technologii AirPlay, więc jak nie trudno domyślić się, konieczne będzie wykorzystanie Apple TV. Pomimo to, wspomniana funkcja wydaje się bardzo ciekawa...

W nadchodzącej, piątej wersji iOS, Apple udostępni możliwość bezprzewodowego podłączenia iPada do zewnętrznego ekranu. Całość działać ma przy użyciu technologii AirPlay, więc jak nie trudno domyślić się, konieczne będzie wykorzystanie Apple TV. Pomimo to, wspomniana funkcja wydaje się bardzo ciekawa, szczególnie w kontekście gier wideo. Już jesienią możliwe będzie granie na dużym ekranie przy użyciu iPada, jednak bez konieczności ciągania długiego przewodu HDMI.

Redaktor Engadget - Zach Honig, przetestował i zrecenzował bezprzewodowe wyjście AV w iOS. Jak to działa, zobaczyć możecie na poniższym wideo.

Myślę, że szczególnie fragment poświęcony Real Racing 2 robi wrażenie. Jest to jedna z niewielu gier w pełni wykorzystujących wyjście AV. Co prawda obecny jest pewien lag w transmisji, ale nie powinno to nikogo dziwić. Możliwe, że w finalnej wersji oprogramowania zostanie jeszcze poprawiona.

Cieszy mnie, że Apple zdecydowało się rozszerzyć możliwości AirPlay. Jak już wspomniałem, nowe możliwości są szczególnie mile widziane w grach wideo. Widzę jednak szersze zastosowanie dla AirPlay. Jednym z nich jest możliwość prowadzenia prezentacji z iPada, chodząc do sali, bez konieczności fizycznego podłączenia do projektora lub ekranu.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie ograniczenie wsparcia AirPlay z wideo do Apple TV.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleApple TVGryiPadiOS 5