2

Pojawia się więcej maszyn wirtualnych niż rodzi dzieci – infografika VMware

VMware to firma założona przeszło dziesięć lat temu – w 1998. Zajmuje się tworzeniem narzędzi do wirtualizacji. Z początku pomysł na tworzenie maszyn wirtualnych z fizycznych serwerów nie przyjął się, dopiero po czasie okazał się hitem, dzięki któremu firma weszła na salony. Z narzędzi VMware korzysta obecnie miliony klientów na całym świecie, gdyż zapewniają wartość […]

VMware to firma założona przeszło dziesięć lat temu – w 1998. Zajmuje się tworzeniem narzędzi do wirtualizacji. Z początku pomysł na tworzenie maszyn wirtualnych z fizycznych serwerów nie przyjął się, dopiero po czasie okazał się hitem, dzięki któremu firma weszła na salony. Z narzędzi VMware korzysta obecnie miliony klientów na całym świecie, gdyż zapewniają wartość dodaną – pozwalają skalować infrastrukturę, dzielić zasoby według potrzeb czy też łatwe tworzenie i zarządzanie serwerami VPS, co ma szczególne znaczenie dla firm hostingowych.

Firma VMware, mająca siedzibę w Palo Alto, zatrudnia obecnie przeszło siedem tysięcy osób. To już nie waga musza. Przykład tej firmy świetnie obrazuje fakt, że tworząc biznes oparty na internecie możemy zarabiać i wcale nie potrzebujemy przejadać milionów od inwestorów za szumnie określany potencjał.

Co mówi nam infografika firmy? Początki firmy nie były lekkie – na uruchomienie pierwszego miliona maszyn wirtualnych poświęcono aż cztery lata, teraz milion nowych uruchamianych jest w ciągu dwóch miesięcy, a tendencja jest zwyżkowa. Dodatkowo co 6 sekund przybywa nowa maszyna wirtualna z rodziny VMware, a to częściej niż rodzą się dzieci w Stanach Zjednoczonych – 1 dziecko na osiem sekund. Jeśli mowa o wykorzystaniu narzędzi firmy, to na całym świecie jest blisko 800 tysięcy administratorów vSphere.