Felietony

Maraton Blogerów to jakieś nieporozumienie

Grzegorz Marczak
Maraton Blogerów to jakieś nieporozumienie
8

Brak mi słów, żeby opisać pomysłowość jaką wykazała się ekipa zajmująca się blogami w gazeta.pl czyli blox.pl. Informację na ten temat przeczytałem kilkakrotnie na di.com.pl i na kaznowski.blox.pl a potem jeszcze na maraton.blox.pl (Przypomnę jedynie, iż to właśnie blox.pl wychwalał jakość swoich b...

Brak mi słów, żeby opisać pomysłowość jaką wykazała się ekipa zajmująca się blogami w gazeta.pl czyli blox.pl. Informację na ten temat przeczytałem kilkakrotnie na di.com.pl i na kaznowski.blox.pl a potem jeszcze na maraton.blox.pl (Przypomnę jedynie, iż to właśnie blox.pl wychwalał jakość swoich blogów spektakularnie kasując setkami te, które były nieaktywne)

Jaki jest pomysł całej akcji ? - kilkadziesiąt osób siada w jednym miejscu i przez 24 godziny blogują. Nie wiadomo na jaki temat, nie wiadomo po co - wiadomo jednak, że organizatorzy zapewnią napoje energetyczne i będą jakieś nagrody (nie wiadomo dokładnie jakie).Przyznam, iż długo zastanawiałem się jak skomentować tak wymyślną akcję. Na początku nie chciałem o tym pisać, później postanowiłem jeszcze raz przeczytać wszystkie informacje na ten temat zakładając, że coś mi umknęło. Dogłębne literowanie każdego zadania na temat maratonu nie przyniosło jednak efektu w postaci znalezienia sensu w całej akcji.

Nie mam pojęcia, czym kieruje się autor i pomysłodawca - jeśli jednak chce on pokazać, że bloger to bezmyślna osoba tłukąca w komputer tekst nieważne o czym i nieważne po co, aby tylko robić to przez 24h, to po tej akcji osiągnie pełny sukces.

Czytając o maratonie blogerów mam nieodparte wrażenie, iż blox.pl chciał coś zrobić - coś, co mogło by w jakiś sposób pokazać, że gazeta ma jakiś pomysł dla blogerów, jakoś ich integruje, lub w ogóle cokolwiek wokół nich robi. Tylko szkoda, że nikt nie zastanowił się kto w takim maratonie będzie brał udział i po co ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu