Świat

Podgląd maili podczas ładowania Gmail

GM
Grzegorz Marczak
11

Ciekawy dodatek wpadł do Gmail Labs. Otóż mamy możliwość podglądu maili podczas ładowania się strony gmail. Wygląda to tak jak na obrazku poniżej, może być szczególnie przydatne kiedy występują jakieś problemy z pocztą od Google (a ostatnio zdarza się to coraz częściej), oraz kiedy działamy przez ja...

Ciekawy dodatek wpadł do Gmail Labs. Otóż mamy możliwość podglądu maili podczas ładowania się strony gmail. Wygląda to tak jak na obrazku poniżej, może być szczególnie przydatne kiedy występują jakieś problemy z pocztą od Google (a ostatnio zdarza się to coraz częściej), oraz kiedy działamy przez jakieś wyjątkowo wolne łącza.

Podgląd nie pozwala nam na zajrzenie w treść poszczególnego maila, ale i tak wydaje mi się to pomocną opcją. Na podglądzie zobaczymy 10 ostatnich informacji jakie trafiły do naszego inboxa. Warto też przypomnieć, że podczas pracy na bardzo wolnym łączu Gmail oferuje nam możliwość przełączenia się na klasyczny html, dzięki czemu strona powinna działać znacznie szybciej. Nie wiem czemu ale do tej pory chyba ani razu nie skorzystałem z tej możliwości.

Instalacja dodatku obywa się jak zwykle przez Gmail Labs - szukamy i włączamy rozszerzenie o nazwie Inbox preview (nie wiem czy jest w polskiej wersji językowej gmail - sprawdzałem przy ustawionym języku na angielski).

Swoją drogą coraz częstsze problemy z Google zaczynają skłaniać mnie do przetestowania jakichś dekstopowych klientów poczty. Niestety jeśli chodzi o system operacyjny Mac OS i dostępne programy to jestem kompletnie zielony (a nie podejrzewam, żeby domyślny program pocztowy zainstalowany w systemie była najlepszym wyborem). Jeśli ktoś z was może polecić jakiś program do obsługi poczty to będę wdzięczny za każdą sugestię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail