Startups

Fibaro szuka startupowców, którzy rozbudują ich smart home

Tomasz Popielarczyk
Fibaro szuka startupowców, którzy rozbudują ich smart home
2

Fibaro to obecnie jedna z najpopularniejszych w Polsce (i nie tylko) platform smart home. Rodzimy producent nie ustaje jednak w poszukiwaniu nowych technologii, które mogłyby poszerzyć jego portfolio.

Testuję Fibaro od blisko dwóch miesięcy (test na Antyweb niebawem). Platforma jest naprawdę elastyczna i pod wieloma względami daje wręcz nieograniczone możliwości. Ja korzystam z zestawu złożonego z kilku czujników drzwi i ruchu oraz inteligentnych gniazdek. Jest też czujnik zalania i czadu. Niezbyt skomplikowane, bo w bardziej zaawansowanych konfiguracjach znajdziemy jeszcze modyfikacje przełączników światła w ścianach, a także inteligentne termostaty w kaloryferach. Zresztą nie tylko, bo tych rozwiązań jest naprawdę dużo. Nie tak dawno dołączył do nich np. inteligentny wideodomofon. Na tym jednak nie koniec.

Fibaro ogłosiło właśnie partnerstwo z poznańskim YouNick Mint Venture Days. Firma chce w ten sposób pozyskiwać z rynku najbardziej innowacyjne pomysły dotyczące Internetu Rzeczy i tym samym rozpocząć działanie w modelu Open Innovation. Najbliższa edycja imprezy została zaplanowanoa na 27 lutego. Nabór projektów obejmie rozwiązania, które skupiają się na Internecie Rzeczy w obszarach: biometrii głosu, sztucznej inteligencji, Machine Learning, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, BigData oraz szeroko pojętego eHealth.  Najlepsze projekty mogą liczyć nie tylko na inwestycję finansową (1-3 mln złotych), ale i na poszerzone wsparcie, w ramach którego możliwe będzie testowanie rozwiązania wewnątrz FIBARO, a ostatecznie jego komercjalizacja i wprowadzenie na rynek.

Spotkania z pomysłodawcami będą miały miejsce na terenie YouNick Technology Park, przy ul. Krzemowej 1, w podpoznańskich Złotnikach. Termin zgłoszeń mija 23.02. Aby wziąć udział w spotkaniu należy najpierw zgłosić swój projekt przez stronę Venture Days. Joanna Ossowska Rodziewicz, CEO ‎Fibar Group Intellectual Property Assets Sp. z o.o. tłumaczy:

W FIBARO wdrażamy właśnie model open innovation. Oznacza to, że aktywnie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań również poza firmą. Dlatego chętnie współpracujemy z funduszami takimi jak YouNick. Wierzę, że najbliższe Venture Days będzie obfitowało w pomysły, które będziemy mogli wdrożyć wspólnie z ich autorami.

Fibaro działa już na rynku od 7 lat. Cała produkcja ich rozwiązań, procesy R&D oraz design odbywają się w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu