Polska

Wreszcie coś na Poczcie Polskiej będzie działać szybko. Nowa usługa

Kacper Cembrowski
Wreszcie coś na Poczcie Polskiej będzie działać szybko. Nowa usługa
5

Wygląda na to, że jakaś usługa Poczty Polskiej będzie szybka. Szkoda jednak, że nadal nie będą to przesyłki.

Poczta Polska z nową usługą. Chodzi o przelewy w systemie Express Elixir

Poczta Polska poinformowała dziś, że cały czas rozwija swoje usługi cyfrowe, dostosowując ofertę do potrzeb klientów indywidualnych, instytucjonalnych i biznesowych. Jej strategiczna transformacja w kierunku Narodowego Operatora Cyfrowego obejmuje tworzenie platform online i aplikacji mobilnych, umożliwiających łatwy dostęp do usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych w formie elektronicznej.

W ramach realizacji strategii cyfryzacji, od czerwca 2024 roku Poczta Polska oferuje swoim klientom natychmiastowe przelewy w systemie Express Elixir. Usługa, świadczona przez KIR, pozwala na przesyłanie środków pieniężnych w czasie rzeczywistym — pieniądze trafiają na konto odbiorcy niemal od razu po zleceniu przelewu. System działa non-stop: 24/7/365, w tym również w weekendy, święta i dni wolne od pracy. Michał Leski, Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego, komentuje:

Przewagą konkurencyjną Poczty Polskiej jest możliwość oferowania Klientom usług finansowych za pośrednictwem swojego banku. Mowa nie tylko o rachunkach bankowych, kredytach, czy kartach płatniczych z logo Poczty Polskiej, ale tak jak w przypadku rozwiązania KIR – wykorzystania do obsługi Klientów w zakresie przelewów natychmiastowych infrastruktury teleinformatycznej Banku Pocztowego.

Gdzie i dla kogo dostępne będą płatności Express Elixir?

Natychmiastowe płatności Express Elixir będą dostępne dla klientów Poczty Polskiej w wybranych placówkach i będą stopniowo wprowadzane w całym kraju. Klienci będą mogli zlecać przelewy bezpośrednio w urzędach pocztowych, przy okienku. Poczta Polska będzie realizowała przelewy w systemie Express Elixir we współpracy z Bankiem Pocztowym, który uczestniczy w tym systemie już od 2017 roku. Piotr Alicki dodaje:

Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR. – Express Elixir w okienku pocztowym włącza opcję dokonywania płatności w czasie rzeczywistym także dla osób, które preferują tradycyjne metody dokonywania transakcji.

Źródło: Poczta Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news