Telekomy

Po 4 latach testów Plus udostępnia WiFi Calling dla wszystkich chętnych

GU
Grzegorz Ułan
58

No może nie dla wszystkich, bo trzeba posiadać abonament u tego operatora (klienci indywidualni i biznesowi), ale w końcu można z tej usługi skorzystać w finalnej wersji, bez konieczności zapisywania się na testy.

Wifi Calling to usługa, która pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych oraz wiadomości SMS poprzez sieć transmisji danych dowolnego operatora, a więc i poza granicami kraju. Usługę Wifi Calling zapewniają już swoim klientom w Polsce Orange, Play i T-Mobile w formie natywnej, z kolei Plus zdecydował się na aplikację Calling+, dostępną na urządzenia z Androidem i iOS.

Usługa sprawdza się idealnie w miejscach gdzie jest słaba jakość połączeń, często pojawiają się zakłócenia lub gdzie wcale nie ma zasięgu sieci komórkowych a jest dostęp do siec Wi‑Fi. Jest także idealnym rozwiązaniem podczas wyjazdów zagranicznych. Usługa działa na całym świecie, a rozmowy wykonywane w ramach tej usługi są rozliczane jakby odbywały się w sieci Plus. Dzięki temu będziesz mógł być stale w kontakcie z najbliższymi bez obawy o koszty.

Aby móc skorzystać z Wifi Calling w Plusie trzeba posiadać aktywną umowę abonamentową u tego operatora, ściągnąć aplikację z Google Play lub App Store i aktywować usługę. Można to zrobić na kilka sposobów - wysyłając SMS na numer 80801 o treści START, w aplikacji mobilnej Plus Online, na stronie internetowej logując się do Plus Online lub w BOK-u, dzwoniąc na numer +48 601 102 601.

Jeśli korzystacie z oferty abonamentowej na internet mobilny w Plusie, usługę możecie aktywować w ustawieniach routera Wifi wysyłając SMS-a na podany wyżej numer. Oczywiście trzeba pamiętać później, na przykład przez wyjazdem za granicę o zabraniu tej karty SIM ze sobą i włożeniu jej do smartfona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot