Telekomy

Plus wprowadza do oferty LTE Plus Advanced z prędkością do 300 Mb/s

Grzegorz Ułan
Plus wprowadza do oferty LTE Plus Advanced z prędkością do 300 Mb/s
25

Aukcja nowych częstotliwości zakończyła się w zeszłym roku i praktycznie od początku tego roku operatorzy zaczęli komunikować w swojej ofercie nowy standard w internecie mobilnym LTE Advanced. Jako pierwszy wyszedł przed szereg Play ze swoją nazwą LTE Ultra, dziś dostaliśmy informację, że i Plus zaczyna promować swoją ofertę tego szybkiego internetu mobilnego pod nazwą LTE Plus Advanced.

Co ciekawe, to chyba najbardziej trafiona nazwa skojarzona idealnie z nazwą operatora. Jak wiecie dostęp LTE Advanced sygnalizowany jest w telefonach znaczkiem LTE+. Plus udostępnia ten standard dzięki agregacji dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz. Będąc w zasięgu tego internetu możemy liczyć na prędkość transferu do 300 Mb/s, oczywiście w warunkach idealnych. Niemniej LTE Advanced gwarantuje znacznie większą prędkość i stabilność od zwykłego LTE i pozwala na podłączenie i komfortowe korzystanie z internetu większej liczbie użytkowników.

Technicznie rzecz biorąc już teraz z LTE Plus Advanced może korzystać 125 tysięcy klientów, gdyż posiadają już sprzęt obsługujący LTE nowej generacji. W praktyce Plus może się na razie pochwalić kilkudziesięcioma lokalizacjami w kraju, obejmującego łącznie 2 mln klientów.

Przy okazji wprowadzenia do oferty LTE Plus Advanced, udostępniona została również promocja w ofertach głosowych, gdzie w tej samej cenie otrzymamy 2 razy więcej GB:

Oraz bonus dla studentów:

Obecnie w zasięgu zwykłego LTE jest 96,8% mieszkańców Polski, myślę, że na podobny zasięg LTE Advanced będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Cieszy jednak fakt, że powoli to zaczyna się klarować u polskich operatorów i w przyszłym roku obraz zasięgu czy dostępu do szybkiego internetu mobilnego będzie wyglądał jeszcze lepiej, niż teraz i nie tylko w większych miejscowościach, ale w każdej części kraju.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu