1

Pligg wystawiony na sprzedaż

Pligg to chyba najpopularniejszy w tej chwili open sourcowy skrypt pozwalający w 10 minut stworzyć własny digg-o podobny serwis. Autorzy zdecydowali się na sprzedaż serwisu i skryptu. Internet w dobie szaleństwa na punkcie digg.com był zalewany serwisami tworzonymi na bazie pligg.com. Większość z tych serwisów była to jednak czysta instalacja skryptu bez jakichkolwiek ingerencji ze […]

Pligg to chyba najpopularniejszy w tej chwili open sourcowy skrypt pozwalający w 10 minut stworzyć własny digg-o podobny serwis. Autorzy zdecydowali się na sprzedaż serwisu i skryptu.

Internet w dobie szaleństwa na punkcie digg.com był zalewany serwisami tworzonymi na bazie pligg.com. Większość z tych serwisów była to jednak czysta instalacja skryptu bez jakichkolwiek ingerencji ze strony osób ją instalujących.To, że pligg może wyglądać całkiem ciekawie i odróżniać się od standardowego wyglądu serwisu pokazują takie serwisy jak :VideoSift.com, plantchange.com czy agentb.com

Jak Pligg wypada jeśli chodzi o statystyki samego serwisu. W chwili obecnej Pligg tworzy społeczność 10,000 webmasterów, delveoperów i wszystkich tych którzy zainstalowali serwis. Sam krypt został pobrany do tej pory ponad 60,000 razy.

Zasadnicze pytanie jest takie – po co ktoś miałby kupować open sourocwy skrypt? Odpowiedz jest dość prosta dla tych, którzy widzą potencjał tak popularnego na świecie skryptu. Do części open sourceowej można zawsze dołączyć część biznesową, zajmującą sie produkcją „skór”, płatnym supportem, płatnymi instalacjami, dostosowywaniem skryptu na zlecenie itp.

Ciekawy jestem jaka będzie finalna cena transakcji sprzedaży tego typu serwisu.