PlayStation

PlayStation rozdaje darmową przejściówkę by cieszyć się PSVR na PS5. Nie spodziewajcie się nowej wersji zbyt szybko

Kamil Świtalski
1

Czekacie na PlayStation VR 2 dla PlayStation 5? Obawiam się, że trochę jeszcze trzeba będzie na takie nowości zaczekać — co uświadamiają ostatnie wypowiedzi CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan.

Kiedy PlayStation VR debiutowało - było jednym z najlepszych domowych sposobów na wkroczenie w świat wirtualnej rzeczywistości. By udźwignąć wirtualną rzeczywistość na komputerze potrzeba wówczas było tylko wyjątkowo mocnej maszyny, ale też kosztownych zestawów pozwalających wkroczyć do świata VR. Od czasu debiutu zestawu minęły już ponad cztery lata — a rynek zdążył się zmienić nie do poznania. Oculus Quest wprowadził sporo zamieszania będąc przystępnym cenowo, "samotnym" urządzeniem otwierającym przed nami wirtualne światy, pojawiło się też kilka godnych uwagi gier. Ale bez dodatków zestawu PlayStation VR nie podłączymy do PS5, a skoro tak dużo mówi się o wstecznej kompatybilności, wydaje się to sporym niedopatrzeniem. Sony doskonale zdaje sobie z tego sprawę — dlatego też przygotowało specjalną przejściówkę, którą mogą zamówić właściciele PS5 będący właścicielami zestawu otwierającego przed nimi bramy do wirtualnej rzeczywistości.

Adapter PlayStation Camera dostępny za darmo - zamów go już dziś

Adapter dla PlayStation Camera można zamówić na dedykowanej stronie, dostępnej pod adresem: https://camera-adaptor.support.playstation.com/pl-pl. Cała procedura jest tam opisana krok po kroku w języku polskim — i właściwie największą "trudnością" jest konieczność wygrzebania modułu procesora od zestawu, by podać numer seryjny naszego PSVR. Warto mieć na uwadze, że nowa kamera HD od PlayStation 5 nie jest kompatybilna z zestawem PlayStation VR. Paczki z adapterem do PlayStation Camera będą w Europie wysyłane od połowy listopada — możliwe że na premierę nowej konsoli nie dotrze, ale nawet jeśli nie zdąży na 19. listopada, to powinna być niedługo później. Kilka dni bez VRu wytrzymacie.

VR dla PlayStation 5 nie tak szybko, jak niektórzy by sobie życzyli

Wielu miłośników technologii VR miało nadzieję, że zapowiedź nowej generacji PS VR to kwestia najbliższych kilku miesięcy. To rzecz, która pozwoliłaby Sony wyróżnić się na tle konkurencji — i kto wie, może nieco bardziej rozbujać popularność tej technologii. W rozmowie z The Washington Post CEO Sony Interactive Entertainment przyznał jednak, że nie ma co liczyć na takie kroki w najbliższym czasie. Nie jest jednak wcale wykluczone, że PlayStation 5 nie doczeka się własnych, dedykowanych, zestawów VR w przyszłości. Ryan uważa, że na pięć minut VR jeszcze przyjdzie czas — owszem, będzie istotnym elementem branży rozrywkowej, ale nim szturmem zdobędzie świat przed nimi jeszcze długa droga. Zaznacza jednak. że Sony wierzy w VR — co daje nadzieję na to, że kwestią czasu nowy zestaw PlayStation VR. Z wyższą rozdzielczością, wygodniejszymi kontrolerami oraz — co ucieszyło by mnie najbardziej — ze ZNACZNIE mniejszą porcją kabli.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu