Konsole

ALEŻ ONA WIELKA! PlayStation 5 - unboxing i pierwsze wrażenia

Paweł Winiarski
ALEŻ ONA WIELKA! PlayStation 5 - unboxing i pierwsze wrażenia
34

Do premiery PlayStation 5 jeszcze kilka tygodni, ale my mamy już konsolę u siebie i rozpoczynamy jej testy. A dziś przygotowałem dla Was unboxing sprzętu i pierwsze wrażenia.

PlayStation 5 trafi do polskich sklepów 19 listopada. Polski oddział PlayStation zorganizował jednak dla polskich mediów egzemplarze testowe, które możemy sprawdzić przed premierą i opowiedzieć Wam o konsoli zanim sprzęt pojawi się na sklepowych półkach. Ale jeszcze nie dziś...

Dziś mogę jedynie pokazać pudełko, rozpakować je (unboxing), wyjaśnić co znajdziecie w sklepowych zestawach z konsolą PS5 oraz opowiedzieć trochę o moich wrażeniach dotyczących wyglądu urządzenia. A jest naprawdę duże, tak, jak zapowiadano na zachodzie. Zapraszam na wideo, bo to najlepszy format na tego typu materiał.

Niestety na chwilę obecną nie mogę nic więcej powiedzieć, poza tym, że już konsolę testuję i gram. Niestety umowa poufności pozwoliła tylko na to, co możecie zobaczyć na powyższym filmie oraz poniższych zdjęciach przedstawiających konsolę oraz nowy pad DualSense.

Tak, jak widzieliście na materiale wideo, konsola jest duża - to na pewno największe PlayStation w historii. Niestety nie mogłem porównać go z PS4 lub PS4 Pro, ale zrobię to kiedy tylko uzyskam taką zgodę.

Jak z jakością wykonania konsoli? Na pierwszy rzut oka dobrze/bardzo dobrze, ale zobaczymy za jakiś czas. Na pewno gorzej od konsoli prezentuje się podstawka, która sprawia wrażenie słabej jakości plastiku - mam nadzieję, że wytrzyma tak samo długo jak sama konsola.

A czy samo PlayStation 5 jest trwałe? Zobaczymy za tydzień, ale już po przetarciu kurzu do zdjęć i nagrań wideo zauważyłem małą rysę na czarnym elemencie, więc obawiam się, że każde nieostrożne podłączenie pada czy pendrive'a do portu USB z przodu porysuje plastikową część obudowy (WSAD w komentarzu podsunął informację, że to prawdopodobnie folia ochronna. Coś może być na rzeczy, natomiast jest tak mocno doklejona, że nie jestem jej w stanie łatwo i szybko zedrzeć paznokciem).

Oprócz konsoli znajdziecie w zestawie też jednego pada DualSense, który robi świetne pierwsze wrażenie. Jest cięższy, pewniej leży w dłoni i przypomina mi nieco bardziej pada do Xbox One - na pewno jest zauważalna różnica względem DualShock 4, moim zdaniem na plus zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i ergonomię. Niedługo opowiem o tym jak sprawdzają się jego nowe funkcje, bo tych jest sporo.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie PlayStation 5 śmiało zadawajcie je w komentarzach. Pomoże mi to przygotować recenzję, która będzie dla Was pomocna.

Aktualizacja: PS5 recenzja już dostępna na Antyweb!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu