Gry

Tak mocnej oferty darmowych gier w PlayStation Plus dawno nie było!

Paweł Winiarski
Tak mocnej oferty darmowych gier w PlayStation Plus dawno nie było!
20

Ujawniono gry, które będziemy mogli pobrać w ramach abonamentu PlayStation Plus w październiku. Jest naprawdę konkretna i propozycja Microsoftu nie dorasta jej do pięt.

Trudno mówić, żeby comiesięczne oferty „darmowych” gier w PlayStation Plus były równe. Raz lepiej, raz gorzej, choć trzeba przyznać, że przez dłuższy czas nie było rewelacji i wielu graczy deklarowało rezygnację z usługi. Ja też przez jakiś czas zastanawiałem się nad jej przedłużeniem, ale gram dużo online i nawet przy słabych grach w Plusie, nie wyobrażam sobie konsoli bez abonamentu. I w sumie w październiku nie spodziewałem się rewelacji, tymczasem Sony pozamiatało.

Najmocniejsze zestawienie dostało PlayStation 4. Na konsolę Sony obecnej generacji trafi Resident Evil HD Remaster, czyli odświeżona wersja kultowej już pierwszej odsłony Resident Evil. Ulepszona grafika w HD, poprawione modele postaci i tekstury i zremasterowany do 5.1 dźwięk. Generalnie gra nie bazuje na oryginale z 1996 r., a na wydanej w 2002 r. na GameCuba odsłonie.

Drugą pozycją, w którą zagrają abonenci Plusa jest dość świeże Transformers: Devastation.

Jest, tylko i aż, solidnym slasherem, którego największym grzechem jest nieco zbyt ubogi system walki. Sama gra jednak daje nieprawdopodobnie dużo frajdy, a praca nad własnymi wynikami to zadanie które zapewni wiele godzin doskonałej, ponadczasowej, zabawy.

- pisał Kamil w swojej recenzji.

Nie ukrywam, że jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem obu pozycji, październikowa propozycja Sony jest więc dla mnie wręcz idealna.

Posiadacze PlayStation 3 otrzymają natomiast Mad Riders i From Dust. Jeśli macie Vitę, pogracie natomiast w Code: Realize ~Guardian of Rebirth~ i Actual Sunlight.

Wszystkie gry pojawią się w PlayStation Store 4 października.

A co u Microsoftu?

Słabo - zarówno jeśli chodzi o wcześniejsze produkcje, które pojawiały się w usłudze, jak i w porównaniu z ofertą Sony. No bo jak inaczej nazwać brak chociaż jednego dużego hitu na którąkolwiek z konsol?

Posiadacze Xboksów One od 1 do 31 października będą mogli pobrać Super Mega Baseball: Extra Innings, od 16 października do 15 listopada natomiast The Escapist.

Jeśli posiadacie Xboksa 360, od 1 do 15 października zagracie w MX vs. ATV Reflex i I Am Alive. Oczywiście obie gry działają we wstecznej kompatybilności, sprawdzicie je więc również na Xboksach One.

W październiku bez dwóch zdań wygrało Sony, zobaczymy jak będzie w listopadzie. A tymczasem życzę Wam dobrej zabawy przy udostępnionych grach. Tak po prostu.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu