Gry

FIFA i spółka trafią na Steam. Współpraca EA i Valve staje się faktem

Kamil Świtalski
9

Brakowało Wam gier Electronic Arts na platformie Valve? Mam dla Was doskonałą wiadomość — idą zmiany!

Od lat słyszę od graczy PCtowych że jak jakiejś gry nie ma na Steamie, to dla nich właściwie nie istnieje. Platforma Valve dla wielu jest synonimem gier na PC, stąd te wszystkie smutki i awantury po starcie sklepu Epic Games, który przedstawił własny launcher. Ale próżno tam było szukać tytułów od Electronic Arts — jednego z najważniejszych wydawców w tej branży, trzymającego w garści takie tytuły jak regularnie wypuszczane każdego roku sportówki czy gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Aż do teraz — firmy bowiem nawiązały współpracę, efektem czego już wkrótce na platformie Valve dostępne będą największe hity wydawcy!

Gry Electronic Arts nareszcie trafią na Steama. A obok nich — abonament EA Access!

Już w 15. listopada, czyli w dniu premiery Star Wars Jedi: Upadły Zakon, można wypatrywać debiutu... nowej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen właśnie. A tuż za nią mają tam trafić kolejne tytuły — w tym uwielbiane sportówki, The Sims 4 czy jedna ze strzelanin która cieszy się w ostatnich miesiącach największą popularnością: Apex Legends.

Współpraca rozpocznie się wraz z premierą gry Star Wars™ Jedi: Upadły zakon 15 listopada – gra jest już dostępna w przedsprzedaży. W najbliższych miesiącach gracze z platformy Steam będą mogli zagrać w tak znane tytuły jak The Sims™ 4 czy Unravel™ Two. Gry wieloosobowe – jak Apex Legends™, FIFA 20 czy Battlefield™ V – będą dostępne od przyszłego roku, a użytkownicy platform Origin™ oraz Steam będą mieć możliwość wspólnej gry.

Ponadto na Steam możliwy będzie dostęp do EA Access — tym samym będzie to pierwsza usługa abonamentowa, która trafi do platformy. Miłe wiadomości i naprawdę dobra zmiana, która — jestem przekonany — ucieszy wielu graczy.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: