PlayStation

Nie działa Ci PlayStation Network? Spokojnie, to tylko awaria

Paweł Winiarski
4

Jeśli planowaliście spędzić cały weekend przy grach na którejś z konsol PlayStation, to zastanówcie się nad jakąś inną aktywnością. Może zerknijcie za okno, słońce świeci ładniej niż działa PlayStation Network.

Wczoraj wieczorem ogrywałem świeżutkie demo Outriders od polskiego studia People Can Fly i kilkukrotnie zostałem wyrzucony z gry, a później nie mogłem się do niej zalogować. Tak jak wiele dzisiejszych strzelanek, gra nawet w trybie dla jednego gracza korzysta z sieci PlayStation Network - również demo, gdybyście chcieli pograć ze znajomymi. Myślałem, że może chodzi o ten konkretny tytuł, ale jednak problem dotyczy sieci PlayStation.

Gry na PlayStation mają problemy sieciowe

Awaria nie dotyczy całej usługi, da się wejść do sklepu, dokonać zakupu, zarządzać swoim kontem i rozmawiać ze znajomymi na imprezach. Problemy mają gry wymagające podłączenia do sieci i dotyczy to wszystkich konsol - PS Vita, PS3, PS4 oraz PS5.

Niektórzy mają problemy z graniem w Call of Duty: Warzone, inni w Minecrafta, Fortnite'a oraz Destruction AllStarts, ale takie na przykład Fall Guys działa bez problemu. To więc niejako loteria, ale problem istnieje, o czym informuje zarówno ogólny downdetector:

Jak i specjalna strona pokazująca aktualny status działania usługi PlayStation Network.

Powód? Ciężko ocenić, ale w jakimś stopniu może chodzić o darmowy tydzień w Call of Duty: Black Ops Cold War, który potrwa od 25 lutego do 4 marca i jest związany z premierą nowego trybu hordy zombie.

Mam nadzieję, że Sony szybko się z tymi problemami upora i ci, którzy planowali spędzić cały weekend przed konsolą nie będą musieli szukać innego zajęcia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu