Sony

PlayStation Experience 2016: The Last of Us 2, Crash Bandicoot i samodzielny dodatek do Uncharted. A to nie wszystko!

Tomasz Popielarczyk
PlayStation Experience 2016: The Last of Us 2, Crash Bandicoot i samodzielny dodatek do Uncharted. A to nie wszystko!
2

Dość niespodziewanie Sony na wczorajszej konferencji PlayStation Experience 2016 uruchomiło lawinę zapowiedzi. Nadchodzące miesiące dostarczą posiadaczom PS4 sporo wrażeń

Konferencja PlayStation Experienct 2016 okazała się przynieść więcej nowości niż Sony zaprezentowało w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Fani konsol mają z czego się cieszyć, a miłośnicy starszych i zarazem kultowych marek będą w siódmym niebie. Przejdźmy jednak do konkretów.

The Last of Us 2

Zdecydowanie największe zaskoczenie, które wywołało niemało emocji wśród graczy. Pierwsze The Last of Us przez wielu zostało okrzyknięte najlepszą grą na PS3. Dwójka ma mieć do zaoferowania przynajmniej tyle samo. Na ujawnionym trailerze widzimy dorosłą już główną bohaterkę i ten sam mocny, przytłaczający oraz ciężki klimat. Daty premiery nie ujawniono, ale raczej trudno się spodziewać, aby nastąpiła ona prędko - projekt jest bowiem na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Uncharted: The Lost Legacy

Uncharted 4 otrzyma... samodzielny dodatek. Co ciekawe, nie wcielimy się tutaj w Drake'a, a w inną postać - Chloe Frazer. Trailer jest długi, piękny i klimatyczny. Niewiele jednak ujawnia na temat samej produkcji. Jej fabuła ma mieć związek z poszukiwaniem starożytnego artefaktu i zostanie osadzona po wydarzeniach z Uncharted 4.

Marvel vs Capcom: Infinite

Fani bijatyk również mogą liczyć na coś dla siebie. Nadchodzi bowiem nowa odsłona starcia postaci z uniwersum Marvela oraz bohaterów gier Capcom. Nie jest to co prawda exclusive, bo zadebiutuje również na PC oraz XOne. Widać jednak, że to posiadacze PS4 będą mogli liczyć na największe profity. Premierę zaplanowano na 2017 rok.

Knack 2

Pierwszy Knack to jedna z produkcji startowych na PS4. Platformówka nie była hitem, a mimo to Sony wypuści jego konstynuację. Co będzie miała do zaoferowania dwójka? Ten sam bajkowy klimat, ale opatrzony bardziej innowacyjnymi i grywalnymi rozwiązaniami. Zobaczymy

Crash Bandicoot, PaRappa the Rapper i inne remastery

Kiedy Microsoft chwali się wsteczną kompatybilnością, Sony zarabia na remasterach. I będzie zarabiać dalej, bo nadchodzą odświeżone wersje takich tytułów, jak WipeOut, Parappa, LocoRoco, Patapony i... Crash Bandicoot. Ten ostatni otrzyma produkcję łączącą sobie wszystkie wydane wcześniej gry z serii w odświeżonych wersjach.

PS VR też otrzyma nowości

Nie zabrakło też kilku wzmianek o PS VR. Przede wszystkim w PS Store udostępniono nowe demo Resident Evil VII. Wspomniano też o Ace Combat 7, które będzie działać w wirtualnej rzeczywistości. Niestety to właściwie tyle, jeśli chodzi o większe zapowiedzi. Podejrzewam, że najlepsze dopiero przed nami (obym się nie mylił).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konsoleSonyGryplaystationps4