Microsoft

PlayStation 4 znowu wyprzedza Xbox One na kluczowym rynku

Jakub Szczęsny
PlayStation 4 znowu wyprzedza Xbox One na kluczowym rynku
9

Ostatnie raporty NPD ujawniły, że najnowsza konsola Sony znowu sprzedawała się lepiej na rynku amerykańskim niż Xbox One. Chodzi o luty - wiemy natomiast, że po 10 miesiącach Sony w listopadzie i grudniu musiał oddać tron Microsoftowi. Jednak ponownie PlayStation sprzedawał się lepiej, niż Xbox - ni...

Ostatnie raporty NPD ujawniły, że najnowsza konsola Sony znowu sprzedawała się lepiej na rynku amerykańskim niż Xbox One. Chodzi o luty - wiemy natomiast, że po 10 miesiącach Sony w listopadzie i grudniu musiał oddać tron Microsoftowi. Jednak ponownie PlayStation sprzedawał się lepiej, niż Xbox - nie tylko w lutym, ale i styczniu. Wygląda na to, że rynek konsol jeszcze nie ostygł i w ciągu najbliższych miesięcy możemy mieć do czynienia z kolejnymi przetasowaniami.

Mimo wszystko, szef marketingu w dziale odpowiedzialnym za konsole Xbox, Mike Nichols powiedział, że baza klientów Xboxa One dalej rośnie wraz z rekordowymi wynikami sprzedaży w lutym - sprzedano o 84% więcej konsol w stosunku do miesiąca stycznia.

Nie jest to jednak powód do zadowolenia - przede wszystkim Xbox cierpi przez dwie kwestie, które zaistniały w trakcie lub tuż po premierze konsoli. Po pierwsze, Xbox One wcale nie jest tańszy od konsoli Sony, a i nietrudno oprzeć się wrażeniu, że pod względem wydajności, to właśnie PlayStation 4 wysuwa się na prowadzenie. Mimo zaawansowanych funkcji multimedialnych konsoli Microsoftu, klienci wolą wybrać rozwiązanie Sony - to także nie pomaga Xboxowi One.

Ponadto w chwili premiery, Xbox One był dostępny na mniejszej liczbie rynków, niż konsola Sony, która już zajmowała się zdobywaniem nowych klientów - i to jej się bardzo udało. Pożar wizerunkowy, który polegał na nieścisłościach dotyczących współdzielenia zakupionych tytułów sprowadziły gromy na Microsoft, przez co niektórzy gracze odwrócili się od rozwiązania z Redmond - mimo wcześniejszego posiadania poprzedniej generacji Xboxa.

Ostatnio Microsoft zapowiedział nowy bundle dla Xboxa One - w ramach tej ekskluzywnej paczki klient otrzymuje standardową konsolę oraz kod do pobrania Halo: Master Chief Collection, co zawiera w sobie 4 darmowe gry z tej serii: Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3 i Halo 4. Bundle jest dostępny na razie tylko w USA.

Grafika: 1, 2

Źródło: Microsoft News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu