Microsoft

Xbox Music w Polsce przed końcem roku? To byłaby miła niespodzianka od Microsoftu

Konrad Kozłowski
9

Polacy mają już naprawdę szeroki wybór jeśli chodzi o usługi muzyczne. Wszystko zaczęło się od Deezera, by dziś móc przebierać w ofertach między innymi od Spotify, Google i WiMP-a. Każda z usług ma tak naprawdę co najmniej jedną cechę charakterystyczną, która może zdecydować o wyborze. A ten wybór m...

Polacy mają już naprawdę szeroki wybór jeśli chodzi o usługi muzyczne. Wszystko zaczęło się od Deezera, by dziś móc przebierać w ofertach między innymi od Spotify, Google i WiMP-a. Każda z usług ma tak naprawdę co najmniej jedną cechę charakterystyczną, która może zdecydować o wyborze. A ten wybór może stać się do końca roku jeszcze trudniejszy.

Niezwykle aktywny jest w ostatnim czasie Microsoft, pracując nad Windows 10 dla komputerów, tabletów, smartfonów i konsoli Xbox One. Rozwijany jest także pakiet Office (niedawno udostępniona została wersja testowa dla komputerów Mac), który doczekał się nie tylko bardzo dobrych aplikacji dla Windows 10, ale również dla konkurencyjnych platform mobilnych. Całości domykają aplikacje dla Androida i iOS-a - na przykład Outlook, będący efektem przejęcia Acompli, a przypomnę, że nadal czekamy na skutki zakupu Sunrise'a.

Na ekosystemem Microsoftu składają się także usługi multimedialne, niedostępne dla Polaków. O Xbox Music i Xbox Video możemy jak na razie tylko pomarzyć, ale do czasu. Bardzo ciekawą wiadomością rozsyłaną do subskrybentów zamykanej usługi MixRadio+ podzielił się jeden z naszych Czytelników - Artur Kwiatkowski, dzięki!. Oto jej treść:

Witaj,
Stwierdziliśmy, że jesteś aktywnym subskrybentem usługi MixRadio+, dlatego chcielibyśmy poinformować Cię o zmianach, które przejdzie usługa MixRadio.
Od marca 2015 roku zawieszamy wszelkie płatności za pośrednictwem rachunków wystawianych przez operatora i kart kredytowych/debetowych.
Oznacza to, że nie będziesz w stanie odnowić subskrypcji, dopóki nie uruchomimy naszej odświeżonej usługi w dalszej części tego roku. Jako że jesteś lojalnym fanem usługi MixRadio, nie chcielibyśmy pozbawiać Cię dostępu do jakichkolwiek funkcji usługi MixRadio+ . Dlatego, jako gest dobrej woli, będziemy automatycznie przedłużać Twoją subskrypcję bez żadnych opłat.
Jeśli masz pytania na temat jak najpełniejszego korzystania z muzyki, wiele użytecznych informacji znajdziesz na stronie.
Dziękujemy za wspieranie usługi MixRadio.
Zespół usługi MixRadio

P: Jak zmienia się moja subskrypcja usługi MixRadio MR+?
O: W niedalekiej przyszłości planujemy dodanie do subskrypcji usługi MixRadio MR+ nowych, atrakcyjnych funkcji. Jeśli masz już skonfigurowaną płatność cykliczną dla aktywnej subskrypcji, automatycznie ją anulujemy, a w zamian będziemy za darmo przedłużać tę subskrypcję do czasu udostępnienia nowej, uaktualnionej wersji usługi w dalszej części tego roku. W tym czasie nadal będzie można korzystać z bezpłatnej usługi strumieniowej MixRadio.
P: Czy nadal będzie można aktywować bezpłatną, próbną subskrypcję usługi MixRadio MR+ lub wykupić nową subskrypcję usługi MR+ z telefonu Lumia?
O: W niedalekiej przyszłości planujemy dodanie do subskrypcji usługi MixRadio MR+ nowych, atrakcyjnych funkcji. Z tego względu zawieszamy możliwość aktywowania nowych subskrypcji i bezpłatnych subskrypcji w wersji próbnej do czasu udostępnienia nowej, uaktualnionej wersji usługi w dalszej części tego roku. W tym czasie nadal będzie można korzystać z bezpłatnej usługi strumieniowej MixRadio.

Najciekawiej brzmi oczywiście fragment: "(...) w zamian będziemy za darmo przedłużać tę subskrypcję do czasu udostępnienia nowej, uaktualnionej wersji usługi w dalszej części tego roku". Jest to pewnego rodzaju deklaracja, ponieważ padł konkretny termin - do końca tego roku na terenie Polski pojawi się "uaktualniona" usługa muzyczna. Jak wiemy, Microsoft dysponuje jedynie usługą Xbox Music, ponieważ MixRadio, które wystartowało pod skrzydłami Nokii, zostało przejęte pod koniec 2014 roku przez właściciela komunikatora Line.

Czy potrzebujemy kolejnego gracza na rynku streamingu? Konkurencja nie powinna nikomu zaszkodzić, a z całą pewnością, w przypadku atrakcyjnej oferty Xbox Music, usługa znalazłaby wielu zainteresowanych, na przykład i przede wszystkim wśród użytkowników ekosystemu firmy z Redmond. Xbox Music w Polsce przed końcem roku? Taka niespodzianka z okazji premiery Windows 10 byłaby mile widziana.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu