Telekomy

Play również wchodzi w światłowody! Podpisali umowę o współpracy z Vectrą

Grzegorz Ułan
Play również wchodzi w światłowody! Podpisali umowę o współpracy z Vectrą
12

Orange rozbudowuje swoją sieć światłowodów, Plus przejął Netię, by zaoferować je swoim klientom, T-Mobile podpisał w tym celu umowę z Orange, a dziś Play ogłosił współpracę w tym zakresie z operatorem sieci kablowej Vectra.

No to mamy komplet, już wszyscy operatorzy z "wielkiej czwórki" - Orange, Plus, T-Mobile i Play będą mieli w swojej ofercie usługę dostępu do światłowodów.

Jean Marc Harion, prezes PLAY:

Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Vectrą. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaoferowania naszym klientom stacjonarnego Internetu szerokopasmowego na dużą skalę, prostej w instalacji i użytkowaniu usługi opartej o sieć szerokopasmową Vectry. Superszybki stacjonarny Internet Vectry w technologii DOCSIS stanowi idealne uzupełnienie superszybkiego Internetu mobilnego 5G READY PLAY.

Model współpracy Play z Vectrą zakłada, iż Play nie będzie ponosił kosztów płatnych z góry za dostęp do infrastruktury Vectry, a jedynie za podłączonego abonenta. Tak więc, inaczej niż w przypadku umowy pomiędzy Orange i T-Mobile, według której T-Mobile zapłacił za sam dostęp 275 mln zł + za każdego podłączonego abonenta.

Tomasz Żurański, prezes Vectry:

Po współpracy w ramach rozwiązań MVNO, transmisji danych do stacji bazowych i tranzytu ruchu, partnerstwo w zakresie stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu jest kolejnym strategicznym krokiem dla obu firm. Jest to unikalna współpraca na polskim rynku. Działamy wspólnie od wielu lat – łączą nas te same wartości i duch przedsiębiorczości.

W ramach rozszerzenia współpracy o dostęp do sieci szerokopasmowej Vectry, Vectra zapewni routery i usługę podłączenia klientów Play do swojej sieci, a po stronie Play pozostaną działania marketingowe i dystrybucja. Aktualnie w zasięgu światłowodów Vectry jest 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce - dla porównania, według danych z maja Orange ma w zasięgu prawie 3,5 mln. Play planuje pierwszą swoją ofertę konwergentną ze światłowodami Vectry udostępnić w I kwartale 2020 r.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu