Telekomy

Jeden abonament - kilka osób. Nowe oferty Play są naprawdę dobre!

Jakub Szczęsny
Jeden abonament - kilka osób. Nowe oferty Play są naprawdę dobre!
39

Rynek nasycony, nie ma się o co bić? Nic z tego, Play przystępuje do kolejnej fazy ofensywy na rynku telekomunikacyjnym i odkrywa karty. Wśród nich są oferty nie tylko dla jednej, ale od teraz również dla kilku osób. Dzięki nim możemy zrobić to samo, co w nju - oszczędzić pieniądze wydawane na rachunki. Mam wrażenie, że Play ostatnimi czasy nadaje tonu walce o klienta i to oczywiście pozytywne zjawisko dla nas - konsumentów.

Nowe oferty Play dla jednej osoby, dwóch i... rodziny

Redakcja Antyweb miała okazję gościć na konferencji Play'a, gdzie zapoznaliśmy się ze szczegółami nowych ofert. Wśród nich są Formuła SOLO, Formuła DUET oraz Formuła RODZINA. W zależności od dwóch zmiennych w ofercie - ilości osób, dla których przeznaczona będzie usługa i wariantu - S, M lub L, te będą się różnić nie tylko dostępnymi w ramach abonamentu usługami, ale również ceną, która będzie oczywiście tym korzystniejsza, im więcej osób zdecydujemy się przyłączyć do oferty. Dzięki temu możemy kupić usługę na przykład dla siebie i żony, co wychodzi znacznie taniej, niż dwa oddzielne abonamenty.

Jeszcze lepsze warunki Play oferuje klientom, którzy przenoszą swój numer do Play - różnica tkwi przede wszystkim w kwocie, którą trzeba co miesiąc wyłożyć na abonament telefoniczny. Play podczas konferencji wielokrotnie przypominał, że numer do sieci można przenieść już na 6 miesięcy przed końcem trwania umowy i otrzymać smartfon.

Ceny są naprawdę przystępne i w grupie trzech lub więcej osób wygląda formuła L, która zawiera w sobie nielimitowany dostęp do mobilnego internetu, SMS-y, MMS-y oraz rozmowy do wszystkich sieci. Ponadto, w ofertach DUET oraz RODZINA klienci dostaną również dodatkową kartę do mobilnego internetu, którą można na przykład włożyć do routera.

Nowe oferty dla firm

W podobną konwencję wpisują się oferty dla firm. Formuła Biznes BOX również posiada trzy warianty - ze względu na ilość numerów w abonamencie, które możemy dać albo sobie i wspólnikowi, albo sobie oraz naszym współpracownikom. Jednak w przypadku Formuły BIZNES BOX, otrzymujemy również kilka dodatkowych udogodnień, a ich cena wliczona do abonamentu zależy od tego, ile osób przyłączymy do naszego abonamentu.

Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku przenoszenia numeru biznesowego do Play, gdzie w wariancie dla dwóch osób otrzymujemy zniżkę w wysokości 5 złotych w abonamencie, a także darmowy, nielimitowany internet w biurze w wariantach z duetem oraz grupą.

Dla najbardziej wymagających klientów Play przygotował Biznes BOX-a VIP, którego cena zaczyna się od 119,99 zł miesięcznie i obejmuje nielimitowane rozmowy i SMS-y również w UE, 500 MB darmowego dostępu do mobilnego internetu w Unii oraz smartfony w korzystnych cenach. Warto nadmienić, iż tego abonamentu nie da się kupić w wariancie bez aparatu, a ostateczna cena zależy głównie od smartfona, na jaki się zdecydujemy.

Oprócz tego zaprezentowano całkiem ciekawe pakiety roamingowe w Play - za 250 minut w Unii Europejskiej i dodatkowych 100 MB w roamingu zapłacimy po 12 złotych w ofercie dla jednego i dwóch numerów i tylko 5 złotych w przypadku grupy. 500 MB w Unii to już stała cena - 20 złotych w każdym wariancie.

Ciekawie wygląda natomiast możliwość dokupienia strony firmowej - wraz z miejscem na nią w internecie, hostingiem oraz kreatorem. Podczas konferencji mówiono o tym, że 2/3 przedsiębiorstw w Polsce nie posiada jeszcze swojej strony w Internecie i taka możliwość - prosto od operatora pozwoli na ich wyjście do cyfrowego świata. Dostawcą usług hostingowych dla Play jest Aftermarket.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

internet mobilnyPlay