Polska

Od 22 sierpnia wszyscy klienci Play będą mogli skorzystać z eSIM

Krzysztof Rojek
5

Fioletowy operator wprowadza zmiany. Już za chwilę wszyscy będą mogli korzystać z eSIM.

Play to jeden z wielkiej czwórki na rynku polskich operatorów komórkowych, a w jego sieci jest obecnie ponad 15 milionów klientów. Oczywiście, jak każdy operator, także Play musi iść z duchem czasu, zapewniając swoim abonentom dostęp do najnowszych technologii, takich jak chociażby 5G. Kolejną technologią, którą bardzo chętnie klienci firmy zobaczyliby w swoich smartfonach jest eSIM. Jak się okazuje, wszyscy, którzy mają swój numer w Play, będą mogli takich kart używać.

Już za chwilę eSIM dla wszystkich w Play

Jak podaje sieć, od 22 sierpnia każdy klient indywidualny, który będzie chciał używać karty eSIM, będzie miał taką możliwość. Do tej pory była ona ograniczona, ale teraz, nawet jeżeli jesteśmy w posiadaniu "tradycyjnej" karty, przejście na e-SIM nie będzie stanowiło problemu. Ba, jak podaje sam operator, cały proces będzie darmowy, co powinno dodatkowo zachęcić osoby chcące spróbować zalet tego standardu.

O tym, czym jest eSIM i jak wykorzystanie tego standardu wygląda w Polsce możecie przeczytać w tym wpisie. Korzystanie z eSIM jest wygodniejsze, szczególnie, jeżeli często zmieniamy numery. Oprócz tego wiadomo - do ich zakupu nie trzeba czekać aż karta przyjdzie pocztą bądź też wybierać się do salonu, a sama karta nie zajmuje miejsca w telefonie. Wciąż jednak nie wszystkie urządzenia obsługują eSIM, dlatego też wprowadzenie przez Play takiej technologii jest jak najbardziej krokiem w dobrą stronę, ale jednak - nie spodziewałbym się w najbliższym czasie eSIMowej rewolucji. Dodatkowo Play przygotował nowe promocje, dzięki którym jego klienci będą mieli jeszcze więcej internetu w smartfonie do korzystania z ulubionych treści. Przenosząc numer do fioletowego operatora można liczyć na podwójną paczkę GB nawet przez 24 miesiące, co oznacza nawet 300 GB z pełną prędkością do wykorzystania w smartfonie.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news