Płatności i bankowość

Już trzeci bank w Polsce udostępnia płatności zbliżeniowe zegarkiem Garmin Pay

Grzegorz Ułan
Już trzeci bank w Polsce udostępnia płatności zbliżeniowe zegarkiem Garmin Pay
12

Po Banku Zachodnim WBK (Santander Bank Polska) i PKO Banku Polskim, Nest Bank zdecydował się na udostępnienie swoim klientom płatności zegarkiem Garmin Pay.

Nest Bank wdrożył usługę Garmin Pay przy współpracy z Visa, tak więc wystarczy sparować naszą kartę z zegarkiem, by zacząć nim płacić w każdym z punktów, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe,

Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzająca obszarem bankowości przedsiębiorstw i finansowania w Nest Banku:

Jako jedni z pierwszych w Polsce udostępniliśmy klientom płatności Google Pay, jak i Apple Pay. Teraz jako trzeci bank w Polsce wdrażamy Garmin Pay. Tym samym konsekwentnie udowadniamy, że jesteśmy „bankiem-challengerem” i nie boimy się podejmowania wyzwań technologicznych, wynikających z potrzeb naszych klientów.

Jak parujemy? Z zegarkiem możemy sparować zarówno karty debetowe i kredytowe, ale na razie tylko od Visa, korzystając z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile (dostępna jest na Androida i iOS).

Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa:

Naszym celem jest umożliwienie dokonywania płatności cyfrowych za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki tokenizacji Visa – która umożliwia Nest Bankowi szybkie wdrożenie usługi Garmin Pay – polskie banki mogą łatwo i szybko wprowadzać innowacyjne rozwiązania płatnicze dostarczane przez międzynarodowe firmy technologiczne, oferując konsumentom wygodne i bezpieczne doświadczenia zakupowe.

Dla przypomnienia, pierwszym bankiem, który udostępnił Garmin Pay był Bank Zachodni WBK, miałem przyjemność być na konferencji, gdzie zaprezentowano działanie Garmin Pay. Z kolei na początku sierpnia PKO Bank Polski jako drugi udostępnił te płatności swoim klientom. Oba banki umożliwiają sparowanie zarówno kart Visa, jak i Mastercard, można więc przypuszczać, że i Nest Bank niedługo udostępni obie opcje.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu