Polska

Płatności kartą w Biedronce już od lipca!

Grzegorz Ułan
Płatności kartą w Biedronce już od lipca!
19

Historia płatności kartą w Biedronce ciągnie się już od marca 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy poinformowaliśmy Was o wprowadzeniu takiej możliwości. Później sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, by w końcu okazało się, że cały szum zakończył się płatnościami mobilnymi pod nazwą iKasa. W...

Historia płatności kartą w Biedronce ciągnie się już od marca 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy poinformowaliśmy Was o wprowadzeniu takiej możliwości. Później sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, by w końcu okazało się, że cały szum zakończył się płatnościami mobilnymi pod nazwą iKasa.

Wpisy te cieszyły się sporym zainteresowaniem z Waszej strony, nic dziwnego to jedna z nielicznych sieci, która broniła się rękami i nogami przed wprowadzeniem płatności kartą. Nie ma co się oszukiwać, ale dla wielu klientów to jeden z ważnych czynników decydujących o wyborze danego sklepu. Biedronka tłumaczyła do tej pory brak możliwości płaceniem kartą wysokimi prowizjami za transakcje, które siłą rzeczy zmusiłyby w końcu sieć do podniesienia cen produktów.

Od lipca jednak, decyzją polskiego parlamentu limit tych opłat ustalono do wysokości maksymalnie 0,5% i właśnie od wakacji ustawa ta wchodzi w życie. Jak ustalił Forsal z kilku niezależnych źródeł będzie to również data debiutu tej usługi w Biedronce.

Na początek terminale mają się pojawić w kilkunastu sklepach, a w ciągu 3 miesięcy skorzystamy z nich już we wszystkich Biedronkach.

Źródło via Wykop.pl.
Zdjęcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

platnoscionline