Polska

Od dziś w Biedronce zapłacisz BLIKiem! To ponad 3 tysiące nowych punktów w całej Polsce

Konrad Kozłowski
16

Płatności smartfonem w Biedronce? Oprócz Google Pay i Apple, teraz do waszej dyspozycji będzie także BLIK. Po przepisaniu kodu do terminala zatwierdzicie transakcję w aplikacji i gotowe.

Możemy narzekać na różne aspekty życia w naszym kraju, ale trzeba przyznać, że wydawanie pieniędzy należy do najłatwiejszych czynności - tylu możliwości, którymi dysponujemy, nie posiada wiele innych, bardziej rozwiniętych krajów. Bez problemu zapłacimy zbliżeniowo korzystając z karty płatniczej, od niedawna do Google Pay dołączyło także Apple Pay, więc plastikowe karty można zastąpić smartfonami, a przecież jest jeszcze BLIK. Wygenerowany kod wpisujemy w bankomacie lub terminalu i zatwierdzamy płatność na smartfonie - od dziś zrobimy to także w sklepach sieci Biedronka.

Na terenie Polski operuje 2830 sklepów Biedronka, które ulokowane są w ponad 1000 miejscowości. Średnia odwiedzin każdego dnia wynosiponad 4 miliony klientów - od momentu wprowadzenia terminali płatniczych ruch musiał wzrosnąć, dlatego nikogo nie dziwi chęć zwiększenia wygody klientów podczas finalizacji transakcji, czyli po prostu płacenia za zakupy. Jeśli wasz bank jeszcze jakimś cudem nie wspiera Google Pay lub Apple Pay, albo wolicie nie korzystać z takiej metody płatności, to nową alternatywą będzie właśnie BLIK, który jest coraz popularniejszy.

- Według badań CBOS, w 2017 r. już 92 proc. Polaków używało telefonów komórkowych. Coraz więcej jest też sondaży wskazujących na to, że nie wyobrażamy sobie, by nie zabrać ze sobą telefonu z domu. Mając na względzie te trendy, chcieliśmy w naszych sklepach rozszerzyć metody dokonywania płatności o BLIKA. Dzięki temu rozwiązaniu od teraz nasi klienci, będący fanami nowych technologii, mogą zapomnieć o portfelu i bez przeszkód przyjść po zakupy wyłącznie z telefonem – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka.

BLIK zanotował spory wzrost popularności w ostatnim czasie, o czym dowiecie się z wypowiedzi Adama Kokoszkiewicza (poniżej), ale zanim popędzicie do Biedronki ze smartfonem, chciałbym was zapytać jak często z samego BLIK-a korzystacie i jeśli wybraliście tę metodę ponad płatności zbliżeniowe smartfonem, to co było powodem takiej decyzji? BLIK sprawdza się rewelacyjnie w płatnościach online oraz szybkich przelewach na numer telefonu, ale chyba tylko raz zdarzyło mi się skorzystać z niego w sklepie. Podejrzewam jednak, że dla sporej grupy osób będzie to jedyna szansa na płatność smartfonem i jest to dla nich istotna nowość.

Umożliwienie płatności BLIKIEM w Biedronce to bardzo ważny krok w rozwoju systemu, gdyż coraz więcej osób płaci w ten sposób w sklepach stacjonarnych. Tylko w minionym kwartale, liczba tego typu transakcji wzrosła aż o 93 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2018 roku. Cieszymy się, że w każdym sklepie Biedronka można od teraz płacić BLIKIEM, dostępnym już w 13 aplikacjach bankowych – podkreśla Adam Kokoszkiewicz, dyrektor departamentu sprzedaży Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu